![](/images_upload/2011/09/300911/_ASS0776.jpg)
Серед них — чай для дітей, у якому виявили грибок. Директор «Фармації» Віктор Бабасиньян припускає, що, найімовірніше, у виробника зламалася стерилізаційна установка, але він продовжував безсовісно випускати продукцію, ставлячи під загрозу здоров’я дітей. Примітно, що луганські фармацевти не залишилися байдужі до цього й відреагували своєрідним способом: виклали інформацію в Інтернеті, і цю компанію «розірвали в Україні на шмаття». Крім того, були випадки, коли фахівці «Фармації» виявляли в спирті дрібнодисперсне стекло. «Навіть ранку просто протерти — і то небезпечно», — коментує Віктор Бабасиньян. Траплялося, що підприємству намагалися продати препарат із сумнівними ферментами. Замість того щоб поліпшувати травлення, він не мав ніякого клінічного ефекту. Оболонка в цього препарату була зроблена так, що не розчинялася в потрібному місці. Але особливу небезпеку, за словами Віктора Бабасиньяна, становлять недоброякісні препарати, які повинні впливати на стан організму в критичних ситуаціях. Наприклад, при гіпертонічному кризі. Якщо ж препарат недоброякісний, людина не зможе правильно розрахувати дозування, швидко змінити тиск, і це може призвести навіть до летального випадку.
На жаль, на Луганщині поки що не помітна тенденція до зниження кількості поставок неякісних ліків. Якщо за весь минулий рік «Фармація» вилучила з обігу 17 тис. упаковок, то з початку 2011-го їх було забраковано 16 тис. Однак інформацію про те, що в мережі реалізується до 30—40% недоброякісних препаратів, Віктор Бабасиньян вважає дуже перебільшеною. Наприклад, у «Фармації» цей показник становить усього 2%. «Тобто 16 тис. упаковок — це близько 2% товарообігу. Оптовики перевіряють поставки, бояться передати нам неякісний препарат», — пояснює директор. Він не виключає, що в приватних фірм, які не налагодили на достатньому рівні контроль якості, відсоток недоброякісних препаратів може бути вищий. Сьогодні «Фармація» тестує пробну партію спеціальних датчиків, які контролюють температурний режим під час доставки медпрепаратів.
До речі, комунальне підприємство «Луганська обласна «Фармація» одержало нову ліцензію на виробництво лікарських засобів, виготовлення їх в аптеках, оптову й роздрібну реалізацію ліків, а також нову ліцензію на право діяльності в сфері обігу наркотичних, психотропних лікарських засобів і прекурсорів. Одержання ліцензії — фактичне підтвердження компетентними державними органами того, що в аптеках і на складі підприємства дотримано всіх норм і вимог до зберігання, а також реалізації ліків.
Фотоетюд Анастасії СИРОТКІНОЇ.