У Львові на вулиці Винниченка,18, де розташовані облдержадміністрація та обласна рада, 55-річний житель селища Великий Любінь Городоцького району Роман Черник здійснив акт самоспалення. Свідки події розповіли, що чоловік на відстані 15 метрів перед ОДА зупинився, облив себе невідомою речовиною й підпалив запальничкою. На допомогу одразу кинулися міліціонери, які охороняли адміністративну будівлю, і з допомогою вогнегасника за лічені хвилини погасили полум’я. Лікарям «швидкої допомоги» постраждалий розповів, що у такий спосіб протестував проти пенсійної реформи та несправедливого перерахунку пенсії. Романа Черника з 45% опіків тіла медики доправили до восьмої лікарні Львова. Стан чоловіка — важкий, йому проводять протишокову терапію.
На місце події одразу прибула оперативно-слідча група, яка веде розслідування інциденту. Вісім років тому медики з восьмої лікарні не змогли врятувати доцента Львівського національного університету імені Івана Франка, який теж здійснив акт самоспалення. Так викладач протестував проти продажу земельної ділянки, на якій його родина плекала кілька десятиліть сад.
Зупинити Дністер
У Городецькому районі біля села Мости будівельна компанія ТКС споруджує протипаводкову систему, яка дасть змогу під час повеней зупинити води річки Дністер. На пасовищі будують земляні дамби, які дадуть можливість збирати до 50 мільйонів кубометрів води, а це понизить рівень води в Дністрі на 70 сантиметрів.
«Водосховище наповнюватиметься водами тільки під час повеней, —сказав головний інженер компанії ТКС Віктор Хомин. — Решту пору року використовуватиметься селянами під сіножаті, городи та пасовища. Такі протипаводкові системи вже діють на Дністрі біля сіл Чайковичі та Тершаків і захищають від повеней села Самбірського, Миколаївського та Жидачівського районів. Вони понижують рівень води в Дністрі до двох метрів».
Акумуляційна ємність у Городоцькому районі — найбільша на Львівщині. Нині на цій території розчищають прилеглі канали, які тягнуться на 60 кілометрів. Працювати біля села Мости надзвичайно складно — це колишні торфовища глибиною від 4 до 12 метрів, якими важко людині пройти, не кажучи про потужну техніку. Будівельники компанії ТКС, використовуючи кожний сонячний день, трудяться у дві зміни і без вихідних.
Названо майстра мініатюр Пересопницького Євангелія
Львівський мистецтвознавець і художник Лев Скоп визначив майстра мініатюр Пересопницького Євангелія. Це Федуско, маляр зі Самбора. Свою книгу-дослідження автор присвятив темі ідентифікації художників.
«На Галичині два художники ніколи однаково не писали, — пояснює Лев Скоп. — Кожен мав свій стиль. Федуско був дуже відомим художником, бо Самбір у другій половині XVІ століття переживав період розквіту. Він створив у місті сильну школу, написав цілий цикл різноманітних ікон». Автор аналізує композиційні та іконографічні особливості мініатюр, звертає особливу увагу на деталі почерку, на стилізацію архітектури, пейзажів та інші штрихи, які свідчать, що це робота одного художника.
Останніми роками Лев Скоп працює реставратором музею «Дрогобиччина», в якому зберігається велика колекція стародавніх ікон. Саме щоденна практика і науковий пошук дали авторові можливість розширити свій підхід до мистецьких проблем. Для широкого читача дослідження мистецтвознавця представили на недавньому Форумі видавців у Львові. Дрогобицьке видавництво «Коло» видало книгу Лева Скопа тиражем тисячу примірників.