Китайці пригледіли у нас диво-препарати для своїх овочів
У Чернігові підписано низку договорів (на знімку) про співпрацю між Шаньдунською сільськогосподарською академією та Інститутом сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України.
![](/images_upload/2011/09/130911/kytajci-2.jpg)
Увага китайських науковців до міста на Десні не випадкова. Нині ця країна посідає перше місце у світі з експорту овочів. Але на цьому китайські сільгоспвиробники не зупиняються. Аби збільшити поставки вирощеного, вони кардинально переглядають практику догляду за рослинами. Захист культур хімією, як пересвідчилися у Китаї, негативно впливає на якість продукції, призводить до забруднення довкілля. Як відмовитися від пестицидів і не зменшити урожайність полів?
У новій аграрній стратегії сільгоспвиробників Піднебесної актуальними стали напрацювання науковців з Чернігова. У вищезгаданому інституті давно вивчають, як підвищити родючість, не використовуючи хімії. Фахівці наукового закладу, зокрема, вже створили кілька препаратів, які ефективно заміняють пестициди. Їх використовують на полях Полтавської, Чернігівської, Кіровоградської областей.
У провінції Шаньдунь проживає 91 мільйон мешканців. В її столиці Цзинань уже створено спільну україно-китайську лабораторію.
— У цій провінції 400 тисяч гектарів закритих грунтів, — повідомив заступник директора Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААНУ В’ячеслав Дерев’янко. — У теплицях знімають за рік по три врожаї огірків, помідорів. Тому їх зацікавили препарати, які не шкодять здоров’ю людей.
Як пояснили науковці, необхідність створення спільних наукових закладів у Китаї та Україні сприятиме пришвидшенню виробництва препаратів, адаптованих до китайських ґрунтів та відповідних кліматичних умов для різних сільгоспкультур.
Чернігівська область.
Фото автора.