У розпал збору врожаю в регіоні, що славиться своїми кавунами й динями, споживачі платять за них втридорога
Небувала справа: ціни на баштанні в розпал збору їх урожаю в Херсоні не падають, а піднімаються, та ще й різко! Якщо в перший тиждень серпня роздрібна вартість кавунів становила 85—95 копійок за кілограм, то нині їх продають уже по 1,25—1,50 гривні за кіло. До того ж прилавки з кавунами й динями на легальних базарах чомусь стали рідкістю: скажімо, на найбільшому Центральному ринку міста в будні дні важко можна знайти одну-дві точки, які торгують продукцією з баштанів, хоча торік таких було понад десяток.
 Серед покупців навіть пройшла чутка про те, що в Херсон завезли велику партію «занітрачених» кавунів, і СЕС просто заборонила їх реалізацію. Однак чутки залишаються лише нічим не підтвердженими чутками. 
«Наші співробітники в останні тижні справді відібрали близько трьох десятків проб баштанних, які збували біля залізничного вокзалу, на об’їзній трасі під Херсоном, і в «спальних» мікрорайонах. Можу офіційно повідомити, що в жодній із проб перевищення гранично припустимого рівня вмісту нітратів не виявлено», — однозначно заявляє завідувачка відділу гігієни харчових продуктів міської СЕС Любов Данилюк.
У свою чергу, аграрії вважають, що на раптовий дефіцит і подорожчання кавунів вплинули одразу три важливі чинники. Перший — тимчасовий: реалізація кавунів ранніх сортів, які висаджували ще навесні «під плівку», уже закінчилася, а до того, як у продаж піде основна маса пізніх сортів, треба зачекати ще з тиждень. Тому й виник брак солодкої ягоди. Однак крім об’єктивних причин, селяни не забули й про суб’єктивні.
— До мене на плантацію щодня прибувають за врожаєм бізнесмени з Миколаєва, де кавунами й динями торгують нині чи не на кожному кроці, і попит відмінний. А от із сусіднього Херсона, який лежить під боком, оптовики прибувають украй рідко. У нас на весь обласний центр лише трохи більше 80 тимчасових майданчиків з реалізації баштанних, овочів і фруктів, а цього майже на 350 тисяч людей населення, та ще в розпал сезону, явно недостатньо. Та й процедура оформлення всіх дозволів така «забюрокрачена», що мені на два свої торговельні майданчики доводиться наймати окрему людину, щоб з папірцями розбиралася, — з гіркотою ділиться наболілим власник сільгоспугідь у приміському Білозерському районі Херсонщини — один з найвідоміших в області фермерів, який просив не називати його прізвище. — На великих ринках пропонувати приватним підприємцям товар для реалізації даремно: «лоточники» воліють торгувати імпортними апельсинами й бананами. Вони коштують вдесятеро дорожче від кавунів, і «навар» з них більший, а турбот менше.
Тимчасовими торговельними майданчиками в нашому обласному центрі «рулить» міське управління торгівлі й споживчого ринку. 
Але саме на початку «урожайного» сезону там закрутилася справжня кадрова «свистопляска»: одного начальника випровадили на пенсію, а другий пропрацював п’ять днів, потрапив під слідство і звільнився за власним бажанням. Тепер в управлінні обов’язки начальника виконує Наталя Литвинова, однак вийти з нею на контакт — таке ж непросте завдання, як купити в Херсоні дешево кавун. Адже до всього цього управління споживчого ринку переїхало в інше приміщення, і закріплений за ним службовий телефон передали управлінню земельних відносин. Нового телефону чи то немає, чи то він «засекречений»: принаймні співробітники прес-служби міськвиконкому не змогли мені його назвати.
Про нинішню «оперативність» роботи управління можна судити хоча б з висловів уже згадуваної начальника відділу міськСЕС Любові Данилюк: «Відправили в міськдержадміністрацію листа з проханням лише вказати адреси тимчасових майданчиків з торгівлі овочами, щоб налагодити перевірки безпеки продукції. Минув місяць, і навіть відповіді ми не отримали». А вже сільському фермерові чи орендареві, котрий приїхав у Херсон торгувати з машиною кавунів, то і зовсім простіше буде тихенько стати десь у дворі багатоповерхівки й розпродати товар без усіляких дозволів, ніж бігати по всьому місту в пошуках «затихарившихся» від роботи чиновників і вимолювати у них дозволи.