Національна спілка журналістів поширила Заяву, в які, зокрема, йдеться:
«Ганна Герман на своїй прес-конференції, що відбулася в Укрінформі, заявила, що нинішні творчі спілки як породження компартійної системи слід розпустити, натомість створити інші, а приміщення ліквідованих віддати дітям і старим.
Можна було б і не звертати увагу на це твердження — кожен має право висловити свою думку. Але пані Герман не звичайний держслужбовець, вона — керівник Головного управління гуманітарної політики Адміністрації Президента України, його радник.
І ми знаємо, як, здавалося б, експромти болюче били по долях людей і очолюваних ними колективів, призводили до порушення законів України.
Минулого року було дано старт процесу по заміні керівника Національної радіокомпанії Віктора Набруска. І незважаючи на те, що не було законних підстав для звільнення, що на захист Віктора Набруска виступила Національна спілка журналістів України, десятки авторитетних діячів культури нашої держави, неправедне дійство все ж таки відбулося. А коли ініціатора цих дій пані Герман попросили розібратися у ситуації, вона відповіла, що це — справа Кабінету Міністрів.
Абсолютно безпідставно, за оцінками авторитетних правознавців, юристів, фахівців у галузі фінансового права, порушено кримінальну справу стосовно тепер уже екс-генерального директора Укрінформу Віктора Чамари. Їх висновки, а також звернення керівників провідних ЗМІ держави до Президента України з проханням захистити конституційні права журналіста-ветерана, який віддав агентству всі 36 років свого трудового життя, поки що не почуті...»
Далі у Заяві наводяться інші приклади звільнення журналістів із займаних посад та тиску місцевої влади на керівників ЗМІ.
«Історія Спілки невіддільна від історії України. Ми завжди були з нашим народом — і у дні тривог, і у дні торжеств.
Наша Спілка об’єднує журналістів незалежно від їхніх політичних позицій, від форм власності видань — виключно на професійній основі. Її діяльність не залежить ні від зарубіжних грантів, ні від тугих гаманців олігархів.
Визнанням ролі нашої Спілки у суспільстві є той факт, що Днем журналіста України став день, коли її прийняли 1992 року до лав Міжнародної федерації журналістів, яка об’єднує наших колег з 124 країн, а у квітні 1999 року надано статус Національної...
Що стосується спроб «розпустити» існуючі творчі спілки, то хотілося б запитати, а ким їх замінять? У пані Герман є якісь інші журналісти? письменники? художники?..
І де вона пропонує «новим» творчим спілкам працювати?
І як бути з Конституцією України, Законом «Про професійних творчих працівників та творчі спілки», іншими державними актами, які декларують право творчих працівників на добровільні об’єднання, незалежні у своїй статутній діяльності від органів державної влади і органів місцевого самоврядування, політичних партій, інших громадських організацій?
Члени Національної спілки журналістів України, як би не хотіла цього пані Герман, не поступляться історією, традиціями і принципами НСЖУ, своїм конституційним правом на об’єднання громадян.
Цікавить лише одне: прагнення ліквідувати існуючі творчі спілки — це особиста позиція пані Герман чи вона озвучує думку Глави держави?
Ми хочемо почути чітку відповідь Президента України Віктора Федоровича Януковича — Гаранта Конституції — на ці животрепетні питання, захистити права та інтереси Національної спілки журналістів України й інших творчих об’єднань держави.
Секретаріат Національної спілки журналістів України».