Такий лейтмотив свята, що відбувся в селі Васильківці Гусятинського району на Тернопільщині. Та і як не любити село, яке має славну минувшину, гарне сьогодення і великі перспективи. Вихідці з Васильківців Григорій і Ганна Козюки, які мешкають у сусідньому містечку Копичинці, кажуть, що нерідко бувають у рідному селі й щоразу дивуються приємним змінам. «У той час, коли села в Україні занепадають, — ділиться Григорій Степанович, — Васильківці потужно розвиваються. Де ще є такі дороги, така школа, садочок?»

Вулицями села й справді яйце можна котити: заасфальтовані, рівненькі. Усе зроблено за найновішими технологіями. Облаштовано тротуари, красиві огорожі. А дитячим садочком не можуть надивуватися не лише мешканці села, а й іноземні делегації, які тут нерідко бувають. Усе зроблено з великою любов’ю до найменших васильківчан. Справжній англійський газон з автоматичним підігрівом, будинок потопає у квітах, дерев’яні ліжечка, натуральна білизна, море іграшок, п’ятиразове харчування... Італійці, які нещодавно завітали сюди, здивувалися, що у садочку на постійній основі працює медсестра, є чудово обладнана музична кімната, де заняття з дітьми проводять фахівці.

У школі до нового навчального року також покращення: добудували третій поверх, де буде танцювальний зал, костюмерна, ігрові кімнати, облаштували подвір’я. Другий етап реконструкції передбачає спорудження професійно-освітнього комплексу: нині випускники разом з атестатом про середню освіту отримують посвідчення водія, оператора комп’ютерного набору, а невдовзі — ще й кулінара і швеї. На третьому етапі планують збудувати плавальний басейн й актову залу. Два комп’ютерні класи, лінгафонний кабінет обладнано найсучаснішою технікою, п’ятикласники і дев’ятикласники першого вересня уже традиційно отримують від агрохолдингу «Мрія» персональні ноутбуки. Директор школи Світлана Байталюк розповіла, що невдовзі на базі садочка й школи створять навчально-освітній комплекс, щоб забезпечити безперервність і якість освіти. А ще до кінця року у Васильківцях планують відкрити сучасний медико-діагностичний центр, рівного якому в області не буде, а згодом збудувати ще й геріатричний будинок.

Одне слово, жити у Васильківцях буде комфортно і престижно. Вже тепер у селі демографічна ситуація зі знаком «плюс», щороку збільшується кількість дітей у дитсадку і школі. Молоді люди мають роботу, гідну платню, для сімей спеціалістів зводять чудові котеджі. За всіма цими перемінами стоїть агрохолдинг «Мрія», засновником якого є мешканець Васильківців Іван Гута. Герой України благоустроює не лише рідне село, а й більшою чи меншою мірою усі населені пункти, де працює «Мрія». 

«Якби кожному селу такого Гуту, — сказав Григорій Козюк, — Україна дала би фору всьому світу».

Наприкінці серпня агрохолдинг організував у Васильківцях чудове свято. Запросили на нього народних умільців із багатьох регіонів. Вони давали майстер-класи з гончарства, вишивання, кераміки, виготовлення ляльок-мотанок. Символом народного гуляння стала гігантська лялька-мотанка заввишки понад три метри. Приємно було спостерігати, як майже всі мешканці села і приїжджі від малого до великого вдяглися у вишиванки. То був справжній парад візерунків, моделей одягу. Захоплення побаченим висловила майстриня з Полтавщини Тетяна Черненко, хоч і до її вишитих сорочок білих по білому був непідробний інтерес. «В одній сорочці ми використовуємо до 20 видів технік», — гордо заявила пані Тетяна. Писанкарка з Києва Зоя Сташук не лише демонструвала  чудові писанки, а й розповідала, що означає кожен символ. За її словами, на виставках у Європі, у яких вона часто бере участь, тамтешні архітектори, дизайнери запозичують чимало ідей з наших писанок, адже чогось подібного у світі немає. На жаль, ми ще не завжди усвідомлюємо, яким багатством володіємо. Народних майстрів турбує проблема передачі свого ремесла у молоді руки. А ось гончар з Гусятинського району Василь Бардачевський цю проблему для себе вирішив: купив у рідному селі Товстому хату і організував там школу гончарства, де навчаються місцеві школярі.

За словами голови облдержадміністрації Валентина Хоптяна, Тернопільщина цього року зібрала рекордний за всю свою історію врожай: 1,2 мільйона тонн хліба. Найвагоміший внесок у це досягнення зробив агрохолдинг «Мрія». Тож до нагород Героя України Івана Гути додалася ще одна: нагрудний знак голови облдержадміністрації «Честь і слава Тернопільщини» І ступеня. Такі само відзнаки ІІІ ступеня вручено водієві Андрієві Шустаку, комбайнерові Василю Каськіву, керівникові одного з підрозділів Богданові Соломку. Та й сама «Мрія» ювілярка: як і державі, їй минає двадцять. Досягнення агрохолдингу свідчать: якщо за справу беруться професійні, а головне — совісні люди, користь від того мають усі: засновники, держава, селяни.

Ще довго над Васильківцями лунали пісні. У гості приїхали Ніна Матвієнко, Злата Огнєвич, ансамбль Вірського, дует «Писанка» та багато інших відомих мистецьких колективів і виконавців, а ввечері небо над селом спалахнуло святковим салютом.

Фото автора.

Братики Олексійко і Назарчик Сагайдаки підуть у перший клас, а поки що «випробовують» гарбузи.

Є про що поговорити полтавській вишивальниці Тетяні Черненко та тернопільському гончареві Василю Бардачевському.