Тривожні повідомлення, що почали надходити з різних куточків Полтавщини, нагадують фронтові зведення. У селах Котелевського, Зіньківського, Полтавського та деяких інших районів гусінь пройшлася по городах селян як... газонокосарка.
— Такого ніколи в житті не бачила! — в розпачі розповідає Тетяна Ясько, яка побувала в родичів у селі Левченки Зіньківського району. — Гусінь не залишає після себе майже нічого, прогризає навіть шкірку кабачків та кавунів. Городи від цього «чорнявого» шкідника із зеленою спинкою люди обробляли хімікатами, але наступного дня знову приповзають нові...
Щось подібне відбувається і в селі Тростянець, що поблизу Полтави. Тамтешні жителі помітили, що гусінь переповзає на городи з полів місцевого господарства, де ростуть цукрові буряки і соняшник. Не стають їй на заваді навіть асфальтовані шляхи. Водії шоковані, коли бачать, як шкідник улаштував собі «пішохідний перехід».
В обласній інспекції захисту рослин роз’яснили, що це гусінь лучного метелика. «Наступає» «окупант» на нас з Бєлгородської області Росії через Сумщину і просувається далі на південь.
Гусінь активно знищує сільськогосподарські культури, особливо цукрові буряки, однорічні та багаторічні трави, овочеві, соняшник.
І якщо в господарствах зі шкідником можна ефективно боротися за допомогою відповідних хімічних препаратів, то «селянам-одноосібникам» робити це важче. Адже препарати, про які йдеться, дозволені для застосування лише сільськогосподарськими підприємствами. Для присадибних ділянок таких засобів «офіційно» не існує, тож треба «хімічити» самим на основі тих чи інших сполук. Що ж до народних методів, то єдине, що можуть порадити фахівці — випустити на город... курей. Щоправда, останні можуть завдати не меншої шкоди, ніж сама гусінь.
Полтавська область.