Заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення не вирішує старих проблем, ще й призводить до нагромадження нових. Тож мораторій на продаж має бути скасовано. Про це говорили в Ужгороді на нараді за участю заступника голови Держземагентства Миколи Калюжного. Водночас самі селяни не такі категоричні.
У малоземельному Закарпатті, де земля спрадавна цінується дуже високо, пам’ятають, що протягом минулого століття реформи землі у краї проводили Австро-Угорщина, Чехословацька республіка, Радянський Союз... І не завжди такі реформи досягали своєї мети...
— Україна вже понад двадцять років намагається втілити в життя земельну реформу. Довше за нас цей процес, мабуть, тривав тільки в Мексиці — 23 роки. Нині ми вже на завершальному етапі. Перший крок зроблено: прийнято Закон «Про земельний кадастр». Тепер потрібно рухатися далі. Сьогодні ми приїхали не агітувати, а отримати від вас пропозиції та зауваження стосовно реформи, щоб уже з першого січня наступного року зняти мораторій на продаж сільськогосподарських земель, — переконував Микола Калюжний.
За словами заступника голови обласної держадміністрації Антона Громового, на Закарпатті відбувалася інформаційна кампанія щодо реформи: розповсюджувалися роз’яснювальні матеріали, проводилися наради з представниками органів місцевого самоврядування, сільгоспвиробниками, власниками земель, науковцями. Як повідомили кореспондентові «Голосу України» в ОДА, теми реформи землі, створення та функціонування її ринку неодноразово ставали предметами публікацій у пресі, сюжетів на радіо та обласному телебаченні.
Водночас слід сказати, що певна частина селян і громадян загалом не до кінця переконані, що уже настав час торгувати землею...
Ужгород.