Сказати, що в Києві мітингують часто, — це нічого не сказати. Вчорашній день — яскраве підтвердження цього. Практично водночас у двох куточках міста відбувалися акції протесту проти забудови столиці. І хоча йдеться про будівництво в двох районах міста, ситуації схожі, як сестри. 
В обох випадках громадськість обвинувачує забудовників у порушенні закону й ось уже кілька років бореться з ними в судах і на будівельних майданчиках. І там, і там влада на словах обіцяє розібратися... Хоч як дивно, але і в історичному центрі, і на околицях люди хочуть жити в гарному зеленому місті, а не в залізобетонному багатоповерховому шанхаї.
З 2005 року воює громадськість із забудовниками по вулиці Пирогова. Місце, без перебільшення, — ласий шматок: історичний центр міста всього в кількох хвилинах ходьби від станції метро «Університет». З будинками-сусідами теж пощастило. Навколо — майже всі пам’ятники архітектури 1909-го, 1936 р. і найголовніше — Національний музей медицини, побудований ще в 1853 році.
— Вони хочуть побудувати елітний 6—9-поверховий будинок. Але, до слова, останнім часом пішли чутки, начебто вже йдеться про будівництво 25-поверхівки. Але нам ні те, ні те не потрібно, — каже учасниця акції Лідія Чуватіна. — Комісія, що перевіряла об’єкти, які будуються в центральній частині міста, ухвалила: наступне будівництво на цьому місці неможливе. Це пов’язано з реальною погрозою деформацій, а то й повного знищення прилеглих будинків.
Але, запевняють місцеві мешканці, їм очевидно, що для забудовників це рішення не має значення. Працюють по той бік зеленої огорожі дуже активно. Щоправда, вчора в будівельників, напевно, був вихідний. Під час мітингу на будмайданчику — жодної душі. Лише з віконних рам недобудованого будинку швидкої допомоги зрадницьки визирали жовтогарячі каски. Учасники акції протесту запевняють: працівники довідалися про мітинг і просто вирішили сховатися.
— Ми робимо все, щоб зупинити це будівництво. Чогось домагаємося, роботи припиняються, але минає час — і знову все відновлюється. Побудують цей висотний будинок — він перекриє нам світло, сонце. Але про це ніхто не думає. Як і про те, щоб упорядкувати будинок музею медицини, — розповідає місцева мешканка Світлана Щербатюк-Параджанова. — Раніше це була наша територія, тут була волейбольна площадка, діти грали у футбол, мами гуляли з малятами. Тут кипіло життя. А зараз це все в нас відібрали.
Тепер замість дитячого сміху в цьому дворі шумлять перфоратори і молотки.
Утім, забудовують із протестами не тільки історичний центр міста. Учора не встигли стихнути лементи у дворі будинку по вулиці Пирогова, як естафету в проведенні акцій протесту проти незаконного будівництва у столиці прийняли місцеві жителі масиву Троєщина. Під будинком міської прокуратури вони вимагали не тільки зупинити будівництво по вулиці Маяковського, а й припинити побиття місцевих жителів.
У 2008 році почалося протистояння мешканців будинків по вулиці Маяковського із забудовниками, які на місці парку вирішили звести житловий комплекс. Тричі людям вдавалося фізично відстояти свою територію. На четвертий — забудовник виявився сильніше. Кілька днів тому навколо колишньої зеленої зони збудували паркан і завезли туди техніку.
— 18 серпня ми зібралися на чергову акцію протесту. Прийшло дуже багато людей. Хтось почав валити огорожу. У відповідь на це, здається, охоронці будмайданчика почали кидати каміння і пускати якийсь газ. Коли кілька секцій огорожі таки зламали — охоронці вийшли з арматурою й почали бити людей, — розповідає місцева жителька Елла Бахмач. — Тільки-но мені зателефонували і сказали, що на місце подій приїхали чиновники й пообіцяли, що з дня на день будівництво призупинять. Якщо цього не зроблять — ми щодня організовуватимемо акції протесту.
До речі, така обіцянка пролунала і з вуст мешканців будинків по вул. Пирогова.