Кількість стихійних базарчиків у містах особливо зростає в серпні та вересні, коли на садово-городніх ділянках дачників дозріває врожай овочів та фруктів. Аби впорядкувати торгівлю плодоовочевою продукцією, вирощеною руками власників дач, у Запоріжжі вирішили найближчим часом створити тимчасові торговельні майданчики. Право продавати тут свою городину та садовину матимуть виключно ті громадяни, в яких є земельні ділянки.
Як розповів міський голова Запоріжжя Олександр Сін, свої пропозиції щодо облаштування таких місць продажу нині терміново готують у кожній районній адміністрації. Звичайно, власники земельних ділянок могли б збувати садовину та городину на ринках міста. Однак умови, які там сьогодні існують, невигідні для дачників, адже вони реалізують невелику кількість продукції, і їм зовсім не потрібні накладні витрати.
— Ми не лише організуємо тимчасові майданчики, а й здійснюватимемо постійний контроль за ними, аби вони не перетворилися на місця стихійної торгівлі чи точки реалізації для оптовиків, — підкреслив Олександр Сін.
Поки що міська влада активно бореться зі стихійною торгівлею. Протягом останніх днів контролюючі органи провели низку рейдів по Запоріжжю, в результаті яких були ліквідовані навіть ті нелегальні точки продажу продуктів та всякої всячини, що існували роками. Найбільше зраділи цьому підприємці, які офіційно займаються реалізацією продукції, мають патенти і сплачують податки, бо для них знищення стихійної торгівлі — це не що інше, як підтримка владою їхнього бізнесу.
Однак ліквідувати всі точки стихійної торгівлі не так просто. Вони виникають спонтанно то в одному, то в іншому місці. 
Отже, у міської влади Запоріжжя в цьому плані ще досить багато роботи.
Запорізька область.