Протягом восьмої сесії шостого скликання Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти продовжував роботу з удосконалення та створення законодавчої бази для розвитку галузі. Основна діяльність парламентаріїв зосереджувалась на підвищенні якості, поліпшенні умов праці педагогічних кадрів, адаптації вітчизняного законодавства до міжнародних норм і стандартів.

За його ініціативою Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності наукових парків», а також у першому читанні проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав; законопроект про внесення змін до Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» (щодо охорони прав на секретні винаходи і корисні моделі) та проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав.

Комітету повернено на доопрацювання проект закону про внесення змін до статті 11 Закону України «Про загальну середню освіту» (щодо мораторію на закриття сільських шкіл).

Парламентарії комітету взяли участь у засіданні Консультативної ради з питань інформатизації при Верховній Раді України.

На засіданні розглянуто, зокрема, законопроект про внесення змін до Закону України «Про Національну програму інформатизації» (щодо щорічної підготовки програми завдань (робіт) на бюджетний рік).

Його учасники також проаналізували проект постанови про затвердження завдань Національної програми інформатизації на 2010—2012 роки.

Члени Консультативної ради обговорили питання про відзначення Року освіти та інформаційного суспільства, відзначили певне зволікання в питанні координації робіт у цьому напрямі.

В активі Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти — «круглий стіл» комітету та Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук на тему: «Проблеми управління профтехосвітою в Україні та їх законодавче врегулювання в умовах адміністративної реформи». Головною метою заходу було з’ясування причин недосконалості системи управління ПТО та пошук ефективних шляхів вирішення питання. Учасники «круглого столу» обговорили реальний стан підготовки кваліфікованих робітників, можливі варіанти і форми управління якісними змінами системи ПТО в умовах адміністративної реформи, внесли пропозиції до нової редакції Закону України «Про професійно-технічну освіту» та до підзаконних актів уряду.

Верховна Рада України у червні ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності наукових парків», який спрямований на врегулювання господарської діяльності наукових парків.

Передбачається, що прийнятий закон дасть можливість чітко визначити суб’єкти, які отримуватимуть державну підтримку при виконанні проектів наукового парку, спрямованих на підвищення ефективності використання науково-технологічного потенціалу провідних ВНЗ та наукових установ, уточнити місце і роль наукового парку та його партнерів у виконанні проектів, що сприятиме використанню вітчизняних наукових розробок для забезпечення потреб економіки та суспільства, активізувати інноваційні процеси в країні.

Члени комітету та працівники секретаріату протягом сесії брали активну участь у конференціях, симпозіумах, семінарах, інших заходах.

Працівники секретаріату комітету стажувалися в сеймі Республіки Польща.

Тривала співпраця народних депутатів з Міжпарламентською Асамблеєю держав—учасниць СНД.

Зокрема, у квітні 2011-го відбулося засідання Постійної комісії Міжпарламентської Асамблеї держав—учасниць СНД з науки і освіти.

Комісією підготовлено 25 модельних законодавчих актів, що прийняті Асамблеєю і становлять базу модельного законодавства освіти, наукової та інноваційної діяльності.

Верховна Рада, до речі, виступила розробником модельних законів «Про середню загальну освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про охорону прав на наукові відкриття», законопроекту «Про раціоналізаторську діяльність».

Члени комітету продуктивно працювали з громадськими організаціями.

До висвітлення роботи комітету постійно залучались представники засобів масової інформації. Усі заходи оприлюднені на веб-сторінках сайту Верховної Ради та Комітету з питань науки і освіти, у численних статтях ЗМІ.

Вл. інф.