Минулого тижня ціни на капусту на ринку «Столичний» упали нижче психологічного бар’єра. У разі реалізації великих оптових партій, тим паче в нічний час, продавці віддають тонну менш як за тисячу гривень.
У дрібному опті подешевшали картопля й кабачки — до 2 грн./кг, кавуни й столовий буряк — до 1,5 грн., огірки, цибуля й пекінська капуста — до трьох, томати й перець — до п’яти, абрикоси, дині й цвітна капуста — до 6 гривень за кілограм.
Ціни на більшу частину традиційних овочів борщового набору вже нижче від торішніх на 20—30 відсотків, так само як і ціни на картоплю. Однак основне здешевлення очікується у вересні—жовтні, з початком збирання картоплі й пізніх овочів. Тому вже нині актуальним стає пошук надійних ринків збуту вирощеної продукції.
Оптові ціни на основний набір плодоовочевої продукції, за оцінками «АПК-Інформ: овочі та фрукти», в Україні в середньому на 14,7 відсотка нижчі, ніж у Росії. Різниця в роздрібних цінах ще більш істотна, тому що в наших сусідів дорожча логістика й більша кількість посередників на шляху до споживача. Роздрібні ціни на овочі та фрукти там на 30—35 відсотків вищі, ніж в Україні.
Згідно із прогнозами, постачання наших овочів і фруктів на ринок Росії зросте за рахунок збільшення обсягів внутрішнього виробництва, конкурентних цін і підвищення якості виробленої продукції. Хоча у сусідів також очікується зростання виробництва овочів, збільшення валового збору яблук, однак місце для українських постачальників на тамтешньому ринку все-таки знайдеться. Наприклад, зазначає керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Тетяна Гетьман, поставки огірків і томатів у Росію вже нині майже рекордні.