На Прикарпатті планують сформувати три базові мисливські господарства. На території Галицького і Тисменицького районів — водоплавної дичини, Снятинського і Коломийського — фазанів, приватного підприємства «Спеціалізоване лісомисливське науково-дослідне природо-заповідне господарство «Чорний ліс» — оленя благородного і плямистого. Таке рішення прийнято на виїзному засіданні колегії Івано-Франківської облдержадміністрації в Косові, де розглядали питання про розвиток мисливства як складової туристичної галузі області.
На жаль, Прикарпаття від мисливського господарства поки що не має прибутків. «Фактично всі користувачі мисливських угідь області за період своєї діяльності є збитковими», — констатував начальник обласного управління лісового і мисливського господарства Олексій Голубчак. За його словами, торік окупність ведення мисливського господарства становила всього 52 відсотки.
Збитково працюють усі 35 користувачів мисливських угідь. Серед них — 15 лісогосподарських підприємств обласного управління лісового та мисливського господарства, 8 організацій УТМР та 12 приватних. Для забезпечення чисельності мисливських тварин в області діють 17 розплідників штучного розведення копитних, де утримують 223 голови основного поголів’я. Однак звірина з лісу зникає. Причин декілька: недостатня кількість коштів у користувачів на розведення тварин, неефективна боротьба з браконьєрами, розмноження хижаків. Однак основною причиною голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк вважає безгосподарність. Отож треба розводити звірів у наших лісах, як це роблять у сусідній Угорщині.
Щоб вдихнути життя в мисливську галузь, в області оголосять конкурс на створення приватних мисливських господарств. «Там, де є уже приватні мисливські господарства, хай будуть. А де немає ще — оголосити конкурс на передання в користування приватним мисливським господарствам вільних мисливських угідь», — доручив голова обласному управлінню лісового і мисливського господарства. Також тут планують створити навчальний центр з підготовки наших співвітчизників для отримання посвідчення мисливця та дозволу на зброю, реорганізувати районні організації товариства мисливців і рибалок у юридичні особи. До 1 вересня вони мають подати пропозиції про надання в їхнє користування мисливських угідь, які належали до мисливсько-риболовного виробничого підприємства. Угіддя надаватимуться в користування лише на конкурсній основі. В області будуть організовані три дослідно-показові мисливські господарства та два нові — вольєрні. А реалізацію ліцензій на полювання, у тому числі — для іноземних мисливців, планують організувати через туристичні фірми.
Фотоетюд Сергія КОВАЛЬЧУКА.