Уcі «принади» нашого життя та справжню круговерть побутових проблем довелося відчути на собі родині французьких фермерів, котра вирішила зайнятися бізнесом в Україні й приїхала в одне з сіл Кам’янець-Подільського району на Хмельниччині. І все через наше «якось воно буде», «пронесе»...

 

Справи французів після приїзду на Поділля пішли непогано, й сім’я вирішила в грудні минулого року придбати будинок на околиці приміського села. Попередні власники оселі чомусь забули попередити нових про те, що через подвір’я проходять одразу дві гілки центральної міської каналізації. А, може, вони й не захотіли цього робити, бо ж чи продали б інакше свій будинок?! Хто ж купить проблемне житло? «Охоронна зона повинна бути не менше п’яти метрів, причому в обидва боки від труби», — пояснив директор міського комунального підприємства «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук. Хто б не почув про прикру подію, казали одне і те саме: наша наскрізь корумпована дозвільна система часто закривала очі на грубі порушення з боку забудовників. Мабуть же, не задарма?

  • Як відомо, каналізаційні й водопровідні мережі майже в усіх наших містах украй зношені і будь-якої миті можуть прорватися. Кам’янець-Подільський — не виняток. 

Французи про це, як то кажуть, ні сном ні духом не відали. Коли одну з труб на їхньому подвір’ї прорвало й затопило стоками двір, сад, підвал будинку, вони пережили справжній шок. Наразі працівники міського комунального підприємства «Міськтепловоденергія» залатали порив, відкачали нечистоти з садиби, постаралися якнайшвидше ліквідувати проблему, щоб враження про нашу державу та красиве туристичне місто Кам’янець не було зіпсоване. Але комунальникам, звісно, важко пояснити французьким громадянам, як таке взагалі могло статися. Та ще й спілкуватися з іноземцями їм було непросто, доки не знайшли перекладача. Родина фермерів подякувала робітникам за порятунок і оперативність, але все хотіла дізнатися, чи буде покараний винний. А хто ж він?! Погоджували дозвіл на будову попереднім власникам будинку в районному земельному відділі. «Людина, чий підпис стоїть під документами, вже там не працює», — повідомила прес-секретар комунального підприємства Вероніка Власюк, яка першою взялася залагоджувати справу, спілкуючись із потерпілими англійською.

— У більшості випадків люди свідомо йдуть на порушення й починають будуватися на мережах, — коментує пан Гордійчук. — Стикаючись із такими фактами, ми неодноразово говорили мешканцям про норми закону та можливі наслідки, зверталися й до міської влади з відповідними листами. Однак якщо об’єкт уже збудований, то виправити ситуацію доволі важко. Відтак на наших мережах зведені будинки, магазини, безліч гаражів, у яких стоять дорогі авто. Зокрема, ціла низка таких гаражів з’явився на центральній тепломережі, яка через свою зношеність будь-якої миті може вийти з ладу і позатоплювати всі ці споруди, знищити дороге майно. Чомусь люди ніяк не хочуть дослухатися до наших зауважень та затямити, що біда може трапитися щомиті. І допомогти уже ніхто не зможе, навіть суд, бо ж постраждалий винен сам. Адже порушив вимогу: проводити будівництво на мережах або в охоронній зоні категорично заборонено. Тобто самі себе шмагаємо. Ще й іншим дістається.

Фотоетюд Андрія НЕСТЕРЕНКА.