На цьому наголосив начальник управління охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації Олександр Клубнікін під час прес-конференції, присвяченої розвитку медичної галузі на Кіровоградщині

Перші кроки в цьому напрямку вже зроблені. Зокрема, у стадії активної розробки проект створення на території області госпітальних округів, що за умов низької завантаженості багатьох райлікарень та нестачі лікарів дасть змогу, з одного боку — зберегти медичні заклади, а з другого — підвищити якість медичного обслуговування на території округів. Адже базові лікарні будуть укомплектовані сучасним обладнанням та кваліфікованими кадрами, і в багатьох випадках хворі не будуть змушені їхати за 100—150 кілометрів до ескулапів з обласного центру.
— Останнім часом дедалі більшу підтримку надає соціально-відповідальний бізнес. Так, у Добровеличківському районі місцеві фермери надали центральній районній лікарні грошову допомогу у розмірі 2 млн. грн. для придбання та укомплектування сучасним рентгенологічним обладнанням, — зазначив Олександр Клубнікін.
За його словами, на утримання та розвиток медичної галузі в області цього року виділено 731 млн. грн. На ці кошти, зокрема, придбають 22 сучасні рентген-апарати, одну гамма-камеру вартістю до 10 млн. грн. та ангіограф (15 млн. грн). По одному сучасному реанімобілю отримають Кіровоградська станція швидкої допомоги, Олександрійська районна центральна лікарня та обласний перинатальний центр.
Відкриття перинатального центру заплановано на 1 листопада цього року. На реконструкцію приміщень та придбання медичного обладнання для нього з держбюджету виділено 35,2 млн. грн.