У селі Данилівка Менського району немає сільгосппідприємства. У 2000 році селяни передали свою землю в оренду немісцевому інвестору. Але у нього багато площ і він не буде орати селянам городи, вивозити на їхні поля гній. Тож данилівці передбачливо утворили кооператив «Нива», який і взявся допомагати місцевим жителям у розв’язанні їхніх проблем. У користування новоутворення відійшло 157 гектарів лісу, 18 кілометрів лісосмуг. Також кооператив узяв в оренду 160 гектарів лугу.

Як виживають 23 працюючі кооператори? Адже роботи здебільшого сезонні. Голова кооперативу «Нива» Федір Лавриненко на наше запитання відповів так:

— Я свого часу читав відомого вченого-аграрника Олександра Чаянова про те, що кооперація створюється не для збагачення, а для того, щоб усім жилося добре. Справді, кооператив не може дати працюючим у ньому великої зарплати. Але він солідно допомагає всім у веденні домашнього господарства. Я, наприклад, торік вирощував картоплю. За продані бульби отримав 16 тисяч гривень доходу. Зрозуміло, якби не техніка кооперативу, я не зміг би виростити гарний врожай.

«Нива» має вісім тракторів МТЗ-80, ЮМЗ, Т-25, причіпний інвентар, комбайн, чотири автомашини, автобус. Трактористи вивозять на поля гній, потім орють селянські городи. Купили польську картопляну саджалку. Нею й висаджують насіннєві бульби на городах практично в усіх пенсіонерів. Водночас і «заправляють» присадибні ділянки добривами. Потім полегшують життя односельчан тим, що технікою «просапують» бур’яни.

Улітку кооператив заготовляє сіно на орендованому лузі. Члени «Ниви» пресують його в тюки. Тонну сіна можна купити за 800 гривень. Тож продавали його Менському зоопарку, Київському іподрому, усім бажаючим з Данилівки, Веселого.

Узимку кооператори роблять санітарні рубки в лісополосах, лісі.

— Цієї зими ми заготували 290 кубів берези, 150 кубів сосни, — зазначає Ф. Лавриненко. — Вісім складометрів дров, якими завантажуємо машину, продаємо людям по 650 гривень. Крім данилівців, забезпечували ними жителів Мени, Величківки, Феськівки, Бігача, Дягови.

Здавалося б, у кооперативу немає значних успіхів, прибутків. Проте без нього на селі як без рук. У Данилівці тримають корів, свиней, вирощують городину. Завдяки зусиллям кооперативу, більшість селян мають можливість лишки вирощеної продукції з вигодою продати. А тому «Нива» фактично стимулює сільгоспвиробництво села, дає шанс працелюбам мати за підсумками року нормальні заробітки.

...А у вільну годину Федір Лавриненко пише вірші. У рядках «До односельців» він наголошує:

Я разом з Вами веселюсь і плачу,

Працюю в полі і корів пасу.

Кошу траву, як Ви живете, бачу,

І хрест земний із Вами я несу...

Випускник Української сільськогосподарської академії за 21 рік головування в Данилівці не розжився навіть на поганенького трактора, зате має у творчому доробку дві збірки поезій «Любити — означає жити», «У вирій щастя». А також підготував до друку рукописи книжок «Тобі, Україно» та «Добро і зло». Можливо, завдяки його поетичній душі й тримається в селі своєрідний кооператив, який надає такі дуже потрібні послуги односельцям.