Львівські науковці з Інституту біології клітин НАН України зробили ще один крок до подолання хвороби тисячоліття — раку. З допомогою мікроорганізмів біологи навчилися розщеплювати ракові клітини.
Інститут багато років розробляє протиракові препарати. Спеціалізується на вивченні молекулярно-генетичних і біохімічних механізмів, регуляції метаболізму у дріжджах та створенні біотехнологічних процесів і продуктів на основі цих мікроорганізмів.
В інституті працюють два члени-кореспонденти НАН України і десять докторів наук — загалом понад 70 осіб. Тридцять із них безпосередньо займаються дослідженням хвороби тисячоліття.
«Ми маємо декілька проектів із дослідження клітинних мікроорганізмів. Найпомітніше наше досягнення — це вивчення мікроорганізму аргініну, який має здатність розщеплювати ракові клітини. На основі цих досліджень розробляємо методику введення цього організму у хворі клітини, — розповів директор Інституту біології клітин, член-кореспондент НАН України Андрій Сибірний.
Як повідомила прес-служба Львівської міськради, галицькі науковці презентуватимуть своє дослідження 28 квітня на Фестивалі освіти та науки, який відбудеться в місті Лева.
Поряд із фундаментальними дослідженнями Інститут біології клітин НАН України впроваджує важливі розробки із створення діагностичних препаратів, розвиває напрям гібридомної технології для отримання моноклональних антитіл, веде роботу щодо створення генно-інженерних вакцин. Ще один важливий напрям — дослідження впливу стресових ситуацій на людські клітини.
Львівські вчені також впровадили у виробництво діагностичні набори «ДІАГЛЮК» та «АЛКОТЕСТ», які використовують для судової медицини і трансфузіології.
Інститут біології клітин створено 2000 року на базі відділення регуляторних систем клітини Інституту біохімії НАН України, яким керували відомі українські вчені-біологи Степан Кусень та Ростислав Стойка.
Вл. інф.