У «Голосі України» впродовж останніх кількох років друкувалися кореспонденції про незаконну забудову в Гідропарку. Ця рекреаційна зона відпочинку перетворилася на «шанхай»: будки й будочки, халупи, «наливайки», кіоски, металеві контейнери, котрі не лише спотворюють чудовий природний ландшафт, а й забруднюють довкілля.
Про антисанітарію годі говорити: в Гідропарку відсутня каналізація, нелегальні заклади громадського харчування не мають убиралень, а комунальні — з вигрібними ямами — або замкнені, або в такому стані, що заходити туди лячно. Тож відвідувачі справляють природні потреби «під кущиками». Сумне враження й від пляжів: новоявлені «господарі» перегородили їх парканами — кожен на свій розсуд, забудувавши саунами-халупами, «павільйонами» тощо.
Проте є новобудови, зведені з «розмахом». Як та, що поблизу Венеціанського мосту. Київрада надала цю ділянку в оренду під літнє кафе (парасолі, під якими встановлюються столики), оскільки природоохоронне законодавство забороняє тут капітальне будівництво. Всупереч цьому тут виросла триповерхова капітальна споруда. На запитання «Голосу України» київська влада, правоохоронні органи давали цілком протилежні відповіді: літнє кафе споруджується незаконно; воно будується з дозволу Київради; роботи зупинені. Тим часом будівництво лише прискорювалося, а нині до цього «теремка» прибудовується ще чимала споруда.
Така сама ситуація і з незаконним будівництвом на березі озера Берізка, що в Гідропарку, неподалік мосту Патона: усупереч природоохоронному законодавству тут зводиться котеджне містечко, дно водойми по-варварськи поглиблюється. Що більше газета про це писала, то жвавіше тривало будівництво. Тут почали з’являтися справжні вілли.
І апетити у новоявлених зажерливих «господарів» життя дедалі зростають. Незаконна забудова в Гідропарку набула масового розмаху: кіоски, будки, павільйони з’являються вже мало не під кожним кущем. Але й цього їм здається замало, бо навіть пляжі заливають бетоном — для посиденьок під шашлики біля водички. Тим часом сам Гідропарк перетворюється на смітник з понівеченими тротуарами, недоглянутими деревами, заїждженою травою, бо те, що було лісом, перетворилося на вулиці з пожвавленим рухом, а сам Венеціанський міст — в аварійному стані. Жлоби вони і є жлоби: прийшли, щоб тільки брати, а не вкладати...
Неважко здогадатися, що окупація зелених зон столиці відбувається за мовчазної згоди влади та під її покровительством. Про що «Голос України» впродовж кількох років не лише неодноразово розповідав, а й закликав столичну владу та правоохоронні органи втрутитися. Може, насправді нас почули, бо нещодавно комісія КМДА здійснила перевірку острова. Правда, вона виявила лише... 30 споруд, зведених без дозвільних документів. Заступник голови КМДА Михайло Кучук пообіцяв знести їх до 28 травня, а паркани, що перегородили пляжі, — начебто негайно. Не зовсім зрозуміло, чому йдеться лише про саме таку кількість новобудов: у Гідропарку їх стільки, що годі перелічити. Цікаво, приміром, що два кіоски поблизу Венеціанського мосту перевіряльники помітили, а ось триповерхове «літнє» кафе поряд — чомусь ні.
Утім, надія усе-таки є: раптом КМДА доведе, що вона — влада. Тож хто кого: влада окупантів чи окупанти владу?
А це — частина «чийогось» пляжу: не заплативши,сюди не потрапиш...
Киян намагаються переконати, що ця триповерхова споруда поблизу Венеціанського моста — літнє кафе.
Частину Золотого пляжу залито бетоном — під чергову забігайлівку.
Вілли біля озера Берізка.
Венеціанський міст: прохід-проїзд небезпечний.
Плавуче одоробало — готель «Баккара» не лише загородило вхід до Венеціанської затоки,а й спотворило чудовий краєвид на набережну Дніпра.
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА, Андрія ЯЩЕНКА та Сергія КОВАЛЬЧУКА.