Кіровоградська область вирізняється з-поміж інших потужною урановидобувною галуззю. А з подальшим її розвитком виникає потреба у глибшому вивченні радіаційного стану та наслідків дії радону на здоров’я людей.
Про це йшлося під час семінару в обласному центрі. Захід організували для еменесників, працівників санепідемстанцій та інших структур, котрі мають безпосередній стосунок до порушеної теми. Програму навчання підготували співробітники Інституту гігієни та медичної екології ім. О. М. Марзєєва. У планах — вивчення фізичних властивостей, джерел та сучасних методів вимірювання концентрації радону, ризиків для здоров’я, законодавчих та нормативних документів державного регулювання у сфері радіаційної безпеки. А одним із завдань науковців з Києва та місцевих фахівців є розробка комплексу рекомендацій з проведення протирадонових заходів, які в подальшому будуть розповсюджені серед усіх установ, організацій, навчальних закладів та доведені до відома мешканців області.
Тим часом у териконах відходів Інгульської шахти, що на околиці Кіровограда, накопичилося більше семи мільйонів тонн породи. Щоправда, керівники підприємства обіцяють звільнити територію від уранових відвалів за допомогою спеціального обладнання для їх переробки.