Під моїм балконом — дитячий садок. Тут виховувались і навчались мої діти.
Настав час іти в держзаклад онукові. А йти йому нікуди: дитсадок уже два десятиріччя — не дитсадок. У його приміщеннях господарюють учні фінансового ліцею.
Ліцей, звичайно, краще, ніж торговельна точка чи офіс банку.
Але будівля використовується не за призначенням. І повернути її дошкільнятам вельми проблематично. Заклад приватний, послуги тут платні, а, значить, дирекція, батьки і діти під колеса своїх іномарок ляжуть, але без бою дитячу «рукавичку» не віддадуть.
А тим часом мій онук — один із 100 тисяч малюків, які перебувають у черзі на влаштування до дитсадка. Яка у нього та батьків перспектива?
«Незважаючи на перевантаженість дитячих садочків Києва, органи влади не вживають жодних заходів щодо прискорення передачі до комунальної власності відомчих дошкільних закладів».
Цей категоричний висновок зробила столична прокуратура. Значить, засновники ліцею і далі збагачуватимуться, продаючи свої послуги в стінах державного закладу, вкрай потрібного малечі.
Така сама гостра ситуація в Криму, Дніпропетровській, Житомирській, Одеській, Рівненській, Донецькій областях і в Севастополі. Там свого часу з легкістю віддали приміщення ДНЗ, творчих клубів, спортшкіл у цупкі приватні руки, а тепер не знають, як від них відчепитись.
Кажете, договори на оренду діють? Не завжди, не всюди.
У тому ж Києві, приміром, прокурором столиці скасовано рішення міськради про включення до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, будівлю дитячого закладу «Орлятко». Чотири ДНЗ передано до сфери управління РДА.
Депутати міськради наполегливо вимагають повернути всі дошкільні заклади, які свого часу змінили профіль чи власника, в комунальну власність столичної громади. Щоб ніхто і ніколи не міг на них зазіхати.
У Господарському суді Сумщини розглядається позовна заява про визнання незаконним договору купівлі-продажу дитсадка «Чарівний замок» (площа майже 5 тис. кв. м). На вимогу прокурорів на Чернігівщині в комунальну власність повернули 32 дитячі установи, в Сумах — 19 клубів.
Не за призначенням (медамбулаторія, СТО, релігійна община, магазин, склад) використовувалися заклади освіти на Тернопільщині, у Миколаєві, Києві...
Без волі місцевих можновладців їх дітям не бачити, як уночі сонця.