Майже два роки актори Кіровоградського обласного муздрамтеатру імені Марка Кропивницького (на знімку внизу) не мають змоги грати в рідних стінах через капремонт та реставрацію приміщення, що невиправдано затягуються.

Про необхідність оновлення будівлі почали говорити ще літ десять тому, та лиш 2009 року, коли еменесники визнали приміщення театру аварійним і заборонили його експлуатацію, уряд виділив 12,5 млн. гривень на ремонт. До березня 2010 року гроші освоїли, і більше будівельників там не бачили.

До речі, для повного ремонту потрібні серйозні гроші — 130 мільйонів. Це можуть бути лише кошти держбюджету. Голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Ларін на недавній прес-конференції заявив, що в поточному році на реконструкцію театру буде спрямовано 80 млн. гривень. Залишається сподіватися, що це станеться якомога раніш, щоб з настанням тепла розпочати заплановані роботи. А нині трупа театру, де чимало самобутніх акторів, в тім числі вісім заслужених артистів України, не має змоги проводити повноцінні репетиції і грати на своїй сцені.

— Нинішній виїзний порядок виступів у цілому несприятливий для зростання творчого потенціалу, — каже директор театру та його художній керівник, заслужений діяч мистецтв України Михайло Ілляшенко (на знімку). — Ми змушені існувати як колектив мандрівний, що суттєво відрізняється від стаціонарного. Через те повільно оновлюється репертуар, та й добре відпрацьовані вистави неможливо грати, бо чимало з них багатолюдні, насичені об’ємними декораціями, які не втиснеш на невеликі сцени. Не виключаю, що в разі затягування ремонтних робіт театр може зазнати і кадрових втрат. Отож, нам дуже важко, і з цього приводу хотілося б почути також думки народних депутатів України, серед яких чимало поціновувачів театрального мистецтва, принаймні вони себе такими вважають.

У 1990-х роках у Кіровограді збудували велике, сучасне приміщення театру. Готовність його становила 90—95%, але трапилось те, чого ніхто не чекав. Будівлю продали приватним структурам, і нині там — торговельний центр.

...За останні півтора роки театр об’їздив з виставами більшість райцентрів Кіровоградщини, побував у Дніпропетровській, Полтавській та Черкаській областях. І всюди успіх та вдячність глядачів. «Наталка Полтавка» Котляревського, «Кайдашева сім’я» Нечуя-Левицького, «Чмир» Кропивницького, «Золоте курча» Орлова, «Рицарські пристрасті» Красногорова, «Кіт у Чоботях» Прокоф’єва та Сапгіра — це лише невелика частка творчого доробку. Нещодавно «Наталка Полтавка» протягом дня зібрала у залі облфілармонії два аншлаги. Що і казати, люблять тут кропивничан — продовжувачів славних традицій українського театру. От якби їм та ще й у рідних стінах грати.

Кіровоград.

Фото автора.