Майже вісімнадцять років тому створення у Кіровограді Міжнародної акціонерної авіаційної компанії «УРГА» багатьом вважалося справою безперспективною. Мовляв, як можна, базуючись у порівняно невеликому обласному центрі, конкурувати на ринку авіаперевезень з потужними вітчизняними та зарубіжними підприємствами цієї галузі. Та іншої думки дотримувався генеральний директор новоствореної компанії Леонід Шмаєвич, який був переконаний: не від місцезнаходження службового приміщення залежить успіх розпочатої справи, а від професіоналізму, вміння мислити по-новому та переборювати труднощі.

Поступово створювали й відновлювали матеріальну базу, зміцнювали кадровий потенціал. Нині авіапарк компанії налічує 22 літаки, здебільшого вітчизняні Ан-24 та Ан-26, за словами фахівців — одні з найнадійніших повітряних суден у світі. Це, власне, сповна підтверджує багаторічний досвід роботи кіровоградських авіаперевізників. Жодної аварії, жодної надзвичайної події. До того ж усі «Ани» тут модернізовані сучасним обладнанням, що гарантує високий рівень безпеки польотів та дозволяє здійснювати авіарейси у будь-яку країну світу. Хай би де перебував екіпаж літака, в Україні чи далеко за кордоном, з ним підтримується постійний зв’язок. Отримується оперативна інформація про технічний стан, дублюються попередження про необхідність проведення того чи іншого техдогляду.

Для підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому та міжнародному ринках авіакомпанія обладнала салони літаків додатковою шумопоглинальною обшивкою, лише протягом 2010 року виконано заміну меблевого обладнання на дев’яти повітряних суднах, а ще на шести — здійснено ремонти з повною перетяжкою декоративних панелей. До речі, все це зроблено лише за кошти підприємства.

— Але головним нашим надбанням є колектив, який здатний вирішувати найскладніші завдання, — переконаний генеральний директор МААК «УРГА» Леонід ШМАЄВИЧ. — У нас працюють справжні фахівці своєї справи, бо навчання та підвищення кваліфікації — неодмінна вимога для кожного працівника компанії, незалежно від віку та обійманої посади. І витрати на це завжди виправдані, так, лише торік за відповідною статтею використано 565 тисяч гривень.

І справді, всі досягнення були б неможливими, якби не глибоко продумана кадрова політика. Особливу увагу приділяють добору та підготовці молодих спеціалістів. Ще навчаючись, переважно в профільних навчальних закладах (Державна льотна академія та Криворізький авіатехнічний коледж), курсанти проходять виробничу практику на базі МААК «УРГА», а потім кращих беруть на постійну роботу. На сьогодні 77 спеціалістів компанії тут отримали своє перше місце роботи. Мало того, на базі власного навчально-льотного центру підготовлено понад тисячу фахівців льотно-інженерного складу. Для удосконалення цього процесу, починаючи з минулого року, центр працює як заклад FTO (навчання кандидатів на отримання свідоцтва члена екіпажу та перенавчання на тип ПС) цивільної авіації. Тільки торік підготовку за різними напрямами пройшли 190 спеціалістів.

Уже 17 років, виконуючи благодійну місію ООН, МААК «УРГА» здійснює перевезення миротворчих сил та гуманітарних вантажів. Високий рівень якості послуг постійно відзначається офіційними особами цієї поважної міжнародної організації. Повертаючись з відрядження, практично кожен екіпаж додає до музею авіакомпанії сертифікат відзнаки з боку керівництва місії. До речі, музей, якому вже 14 років, налічує понад 500 експонатів практично з усіх країн світу, що є свідченням сумлінної праці та вагомих здобутків колективу.

У 2006 році представництво ООН в Україні внесло компанію до списку сімдесяти соціально відповідальних підприємств нашої країни. Йдучи цим шляхом, керівництво МААК «УРГА» довгий час виношувало ідею відновлення роботи аеропорту «Кіровоград», який за радянських часів за кількістю зліт-посадок займав друге місце після «Шереметьєво». А тому одним із соціальних проектів стало будівництво сучасного міжнародного пасажирського термінала, урочисто відкритого в жовтні минулого року за участю Президента України Віктора Януковича.

Авіакомпанія «УРГА» сертифікована Міжнародною організацією цивільної авіації (ІCAO) та Міжнародною асоціацією повітряних перевезень (ІATA), з 2001 року — член Європейської асоціації регіональних авіакомпаній (ERA).

— Персонал авіакомпанії (на сьогодні він налічує 425 працівників) — соціально захищений і це один з головних наших пріоритетів у кадровій політиці, — каже перший заступник генерального директора компанії Галина КУЗЬМЕНКО (на знімку). — Забезпечується своєчасна виплата заробітної плати, преміальних за підсумками місяця чи року, до державних та релігійних свят. До щорічної відпустки надається матеріальна допомога, а у разі нагальної потреби працівники отримують безвідсоткову позику. У нас склалися добрі корпоративні традиції: колективне святкування дня створення підприємства та Нового року, відвідування мистецьких заходів, туристичні поїздки по історичних місцях України та на відпочинок до моря, проведення спортивних змагань.

Отож зрозуміло, що колектив МААК «УРГА» не зупиниться на досягнутому і головні його здобутки — попереду.

Фото автора.

ШМАЄВИЧ Леонід Ізраілович — генеральний директор Міжнародної акціонерної авіаційної компанії «УРГА». Народився 10 грудня 1946 року в смт Голованівськ Кіровоградської області. Закінчив Кіровоградську школу вищої льотної підготовки цивільної авіації, Кіровоградське льотно-штурманське училище цивільної авіації, Міжнародну академію проблем людини в авіації і космонавтиці та Міжнародний інститут бізнесу. Штурман-інструктор І-го класу цивільної авіації, має 11 тисяч годин нальоту. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Заслужений працівник транспорту України. Лауреат загальнонаціональних програм «Людина року—2007» у номінації «Підприємець року» та «Людина року—2010» у номінації «Менеджер року».