Ситуація на шламових полях Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ) учергове вийшла з-під контролю. Через сильний вітер у районі шламосховища №2 заклубилася бордово-червона хмара, і дрібнодисперсний пил, як із сита, посипався на лісопосадки, дороги, прилеглі населені пункти.
Скарги розгніваних людей знову підняли на ноги владу, громадськість, журналістів. Обурені жителі Лиманівської сільської ради не вірять у нешкідливість шламових розпилень і не уявляють, як жити далі в таких умовах. Облдержадміністрація і керівництво ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» терміново відновили роботи з мінімізації наслідків проходження пилової хмари. Організовано цілодобове чергування обласної оперативної групи, вживають заходів для пилостримування, паралельно проводяться підготовчі роботи із запуску стаціонарної системи пило-глушіння в зимових умовах. Ситуація, підкреслює прес-служба, під постійним контролем керівництва ОДА і глиноземного заводу.
У ефірі програми «Добрий вечір» на телеканалі «НИС-ТВ» відомий миколаївський еколог, директор Південної філії Інституту екології Національного екологічного центру України Олег Деркач підкреслив: під час будівництва шламосховищ МГЗ не було враховано аномальні кліматичні умови миколаївського регіону. Адже не випадково область входить у зону ризикованого землеробства — пилові бурі та затяжні дощі тут не рідкість. Еколог переконаний: пилоглушіння і пилостримання — заходи половинчасті. Нагромаджено занадто багато шламу (у 20 разів більше, ніж на горезвісному глиноземному підприємстві в Угорщині), і треба серйозно замислитися над рекультиваційними заходами.