Викид відходів глиноземного виробництва стався через технічні недоробки в проектуванні та будівництві шламонакопичувачів. Але цей випадок не можна називати ні екологічною, ні техногенною катастрофою, заявив на прес-конференції голова Миколаївської ОДА Микола Круглов. Глава області зазначив, що вже 26 лютого аварію вдалося локалізувати і взяти ситуацію під контроль: «Не без допомоги Господа Бога, оскільки пішов сніг і стих вітер». Пожежні машини закачали у шламосховище 1000 тонн води.
Після цього випадку в ОДА уважно вивчили документи Міністерства екології, цілого ряду наукових організацій та інститутів, які стосуються безпеки зберігання шламових відходів Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ). У них — лише позитивні відгуки та рекомендації.
«Сьогодні ми вже нічому не віримо. Я підготував лист до міністра екології, щоб ще раз зробити експертизу шламосховища й вжити заходів, щоб воно не заважало людям. Ми нічого не будемо приховувати від населення: візьмемо проби ґрунту, зробимо всі необхідні аналізи. Хоча за документацією ці викиди не є токсичними й ні на що не впливають. Пил як пил», — зазначив голова облдержадміністрації.
На засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій при ОДА було також офіційно заявлено: за класифікаційним визначенням, згідно з наказом МНС України, випадок ознак надзвичайної ситуації не має. За висновками фахівців, усе в нормі. У той же час комісія вимагає від керівництва МГЗ виконання солідного переліку заходів щодо безпечної експлуатації шламосховищ і взяла їхнє виконання під свій контроль.