Свого часу заборона грального бізнесу на законодавчому рівні спричинила неабиякий фурор у суспільстві. Оптимісти раділи, що нарешті психічному здоров’ю нації не загрожуватиме таке соціальне зло, як ігроманія, песимісти — похмуро підраховували збитки, яких зазнає бюджет від того, що товстосуми не зможуть пускати свої гроші на вітер будь-де. Однак у реальному житті змінилося мало що.
Адже поза законом залишилися так звані інтерактивні заклади. Тут охочі до азарту люди за допомогою комп’ютера та доступу до всесвітньої мережі Інтернет можуть грати в будь-яку гру, а віртуальні бали чи очки, легко конвертуються в національну валюту або перераховуються на електронні рахунки.
Щоб удосконалити дію норми, яка забороняє такий спосіб заробляння, законотворці пропонують змінити терміни «гральний бізнес» та «азартна гра». На думку автора відповідного законопроекту, зареєстрованого у Верховній Раді в січні нинішнього року, Наталії Королевської, це дасть змогу підвести під ці терміни інтерактивні заклади та комп’ютерні симулятори.
Днями проект змін до деяких законів з приводу вдосконалення законодавства про заборону грального бізнесу (№8024) розглядали на засіданні Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва.
Передбачено також розширити обов’язки міліції, доручивши правоохоронцям звертатися до суду з позовом про застосування фінансових санкцій, пов’язаних із забороною організації і проведення азартних ігор на території нашої країни.
У пояснювальні записці, яка супроводжує документ, сказано, що його реалізація не потребує додаткових витрат з державного бюджету. Та очевидно, що на державній скарбниці такі нововведення можуть позначитися мінусом. Окрім того, саме по собі напрошується запитання: «Чи не сприятимуть такі нововведення поширенню корупції в міліцейських лавах?» На засіданні комітету прийнято рішення рекомендувати парламенту прийняти обговорюваний законопроект за основу. Тож якщо Верховна Рада його ухвалить, буде можливість відшліфувати недосконалості, які він може в собі нести.
Вл. інф.