Голова Верховної Ради України Володимир Литвин наголошує, що найближчі півроку «будуть не лише критично важливими, а й фактично визначальними для України».
В інтерв’ю телеканалу «Рада» глава парламенту зазначив, що Україна стоїть на порозі двадцятої річниці незалежності, а «це, якщо хочете, надзвичайно критичний період для будь-якої країни, яка проходила етап свого державного становлення». Він порівняв будівництво державного дому зі спорудженням будівлі. «Як відомо, внутрішнє облаштування будь-якої будівлі відбирає набагато більше сил, потребує набагато більше витримки, тривалого часу, ніж спорудження її каркаса», — сказав Голова Верховної Ради, підкресливши, що «резерви та ресурси, нагромаджені попередніми поколіннями, вичерпані, і фактично мова йде про те, що Україна, як незалежна держава має розвиватися на своїй власній основі».
За словами керівника парламенту, люди заплатили надзвичайно велику ціну за незалежність, насамперед у соціально-економічному плані: «творення суверенної держави часто-густо здійснюється за рахунок людей». 
Щодо процесів, які відбуваються на міжнародній арені, В. Литвин вкотре наголосив, що «Україні вкрай важливо утвердитися вагомим гравцем, не демонструвати свою провінційність». За його словами, все це вимагає постійного конструктивного діалогу. «Я неодноразово закликав до організації постійно діючого «круглого столу» на основі нульового варіанта — коли влада відкине свої претензії до опозиції, а опозиція — до влади», — наголосив він.
В. Литвин відверто заявив, що «припустився певної емоційної помилки, коли сказав при відкритті сесії, що критикувати — «рабська звичка». Він зауважив, що «це слова, які належать одному з американських президентів, але їх не можна застосовувати до нинішніх українських реалій». «Я — за критику, але за критику, яка б несла реальне підґрунтя і не переходила в критиканство», — наголосив В. Литвин.
Керівник парламенту підкреслив, що роботи на нинішню сесію надзвичайно багато. Верховна Рада України повинна буде розглянути більше тисячі питань, і це при тому, що 5—7 законопроектів надходять щоденно від уряду, Президента України, народних депутатів. «Ця сесія багато в чому буде визначати, як буде далі розвиватися Україна: або ми підемо вперед, отримаємо певні позитивні зрушення і результати, або будемо відкочуватися назад. Друге — неприпустимо, у нас немає задньої передачі. Ми повинні рухатися вперед, припинивши в країні політичну війну», — сказав В. Литвин.