Профспілки просять відкликати з парламенту законопроект щодо пенсійної реформи. На цьому наголосив під час всеукраїнських зборів представників профспілкових організацій народний депутат, голова Федерації профспілок України Василь Хара.
«Після обговорення в рамках соціального діалогу пропонуємо внести документ на розгляд парламенту. Про свою позицію ми заявили у зверненнях до Верховної Ради та Кабінету Міністрів», — сказав голова ФПУ.
Він зазначив, що ситуація з пенсійним забезпеченням в країні непроста. Це пояснюється проблемами з фінансуванням Пенсійного фонду, зрівнялівкою у виплатах, що спричиняє невдоволення й серед пільговиків. Тому громадські об’єднання найнятих працівників, за словами Василя Хари, так активно обговорюють законопроект про заходи стосовно законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи.
Водночас народний депутат зауважив, що нинішня зустріч з віце-прем’єр-міністром — міністром соціальної політики Сергієм Тігіпком є свідченням того, що позицію профспілок почують в уряді.
Виступаючи на всеукраїнських зборах представників профспілкових організацій, віце-прем’єр-міністр — міністр соціальної політики Сергій Тігіпко сказав, що попросить Кабмін відкликати з парламенту законопроект щодо пенсійної реформи.
«16 лютого у нас будуть слухання у Верховній Раді. До цього часу я вноситиму пропозиції уряду відкликати цей законопроект. Такий крок необхідний для того, щоб урахувати результати громадського обговорення», — зазначив він та висловив надію, що уряд підтримає його ініціативу.
Сергій Тігіпко вважає реальним до кінця березня внести всі необхідні зміни до законодавства для проведення пенсійної реформи.
Міністр соціальної політики підкреслив, що скасування високих пенсій не розв’яже проблему наповнення Пенсійного фонду.
Він наголосив, що детінізація виплат зарплат у приватному секторі збільшить надходження до бюджету на 20 мільярдів гривень.
Крім того, за його словами, уряд найближчим часом готується до економічного піднесення, що спричинить попит на робочу силу, зростання зарплат у державному і приватному секторах.
На стабілізацію в Пенсійному фонді може вплинути проведення системної пенсійної реформи, — вважає Сергій Тігіпко, — а також збільшення кількості працюючих, детінізація робочих місць і підвищення зарплат у бюджетному секторі.
Директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи НАН України Елла Лібанова вважає, що запровадження пенсійної реформи найвигідніше для сучасної молоді. «У будь-якій реформі хтось програє, а хтось перемагає. Це стосується і пенсійної. Молодь виграє і за рахунок стабілізації солідарної системи, і через запровадження другого рівня (накопичувальної пенсійної системи)», — пояснила вона.
Науковець зауважила, що роботодавці можуть не підвищити заробітну плату, проте внески до системи другого рівня спрямовуватимуть наймані працівники. У такому разі буде зменшено витрати на соціальне страхування, які сьогодні робить роботодавець.
Пропозиції представників профспілкових організацій:
— легалізувати заробітні плати та відновити соціальну справедливість у нарахуванні пенсій залежно від трудового внеску кожного пенсіонера;
— розробити і затвердити в першому півріччі цього року програму реформи зарплати до 2015 року;
— відновити практику розробки державних програм зайнятості населення;
— посилити державний нагляд за дотриманням роботодавцями вимог законодавства щодо обов’язкового укладання трудових договорів із працівниками;
— забезпечити щорічне затвердження балансу робочих місць і трудових ресурсів як основи для планування зайнятості в країні.