Лабораторію з діагностики особливо небезпечних інфекцій у людей та у навколишньому середовищі створено у Вінниці. Сучасне обладнання, що відповідає стандартам, запровадженим у розвинутих країнах світу, придбано за кошти уряду США.
— Спільний проект реалізовано за програмою надання допомоги нашій державі в ліквідації стратегічної ядерної зброї, — наголосив на відкритті лабораторії голова Державної санітарно-епідеміологічної служби України Сергій Риженко. — Угода між Україною і США укладена ще у 1993 році. В її рамках Мінохорони здоров’я співпрацює з американським оборонним відомством у вирішенні проблем зменшення біологічної загрози. Документ про таку співпрацю підписано у 2005 році.
За словами пана Риженка, дослідження у новій лабораторії відповідатимуть технологіям найвищого рівня. Тестування відібраних матеріалів відбуватиметься від трьох до шести годин замість п’яти діб за нашими класичними методами. Тут виявлятимуть збудників таких небезпечних інфекцій, як сибірка, туляремія, бруцельоз, лептоспіроз, а також віруси грипу.
«Обладнання атестоване та перевірене, персонал лабораторії навчений користуватись та працювати на ньому, тому ми одразу приступаємо до роботи», — додала головний санітарний лікар Вінницької області Валентина Зайцева.
Вінницька область.