Відбуксировані з набережної Дніпра ресторани та готелі витісняють городян з узбережжя і пляжів
![](/images_upload/2011/01/190111/DSC_1198a.jpg)
Віднині вона використовуватиметься за призначенням — як споруда, що закріплює берег. За словами начальника відділу захисту прав і свобод громадян та інтересів держави управління нагляду на транспорті прокуратури Києва Володимира Грищенка, відбуксирування плавучих закладів здійснювалося у рамках кримінальної справи. Її було порушено торік за фактом зловживань керівниками компаній судновласників і недбалості співробітників Фонду держмайна, які видавали дозволи на швартування суден. Крім того, за повідомленням начальника комунального об’єднання «Інститут генерального плану» Сергія Броневицького, з усіх об’єктів, що були на набережній, з Головархітектурою був узгоджений лише один.
Набережна спорожніла, але мешканцям столиці від того аж ніяк не краще: дебаркадери з «коритами» на них рушили не так уже й далеко. Вони вже окуповують лівий берег Дніпра, перебазовуються у його київські затоки — до Жукова острова, Гідропарку, мостів метро та Патона, «прописуються» там, позбавляючи городян пляжів і зон відпочинку. Замахнулися навіть на... Русанівську набережну!
У цьому зв’язку — питання: дебаркадери були виселені з набережної, зокрема й тому, що їх власники здійснювали несанкціоновані будівельні роботи, монтували палі в дно річки, неправильно закріплювали судна біля причалів, а чимало їх були намертво приварені до конструкцій, які не призначені для швартування. Про супроводжуючий таку діяльність бруд і відходи — годі казати. А що, власне, змінилося нині?
Приміром, дебаркадер з арт-готелем «Баккара» вже стирчить, як на белебені, — поблизу берега в Гідропарку. Цю місцину любили рибалки, а влітку тут було чимало відпочивальників. Нині на цьому місці кипить робота: поглиблюється дно річки, зводяться бетонні конструкції причалу. Тож про кілька сотень метрів нехай і «дикого» пляжу кияни можуть забути.
З другого боку, хіба власники «Баккари» (і не тільки цього закладу!) не чинять ті само порушення, за які їх виселили з набережної? Хіба не так само шкодять природі й довкіллю? Чи, може, в Гідропарку вже побудували каналізаційну мережу для зливання відходів? До того ж запитання виникає і щодо законності спорудження причалу. Керівник цього готелю Ольга Тулімова в інтерв’ю одному з видань запевнила, що будівництво погоджене з відповідними установами. Натомість у Головному управлінні містобудування, архітектури і дизайну міського середовища КМДА це заперечують: «З нашим управлінням нічого не погоджували».
Тим часом перебазування дебаркадерів на нові місця, до речі, — найкращі — триває. Їхні власники обіцяють відновити роботу усіх ресторанів і готелів уже невдовзі. Невже дозволимо?