Спорудити новий слідчий ізолятор і колонію №61 для в’язнів, хворих на туберкульоз, намічено у нинішньому році поблизу селища Наддніпрянського. Це довгоочікуване рішення прийняли на спільній нараді представники Херсонського міськвиконкому та управління Держдепартаменту України з питань виконання покарань в області.
Не одне десятиліття поспіль ув’язнені утримувалися у пам’ятці архітектури — арсеналі Херсонської фортеці, збудованому у 1874 році. Разом із Катерининським собором, палацом Григорія Потьомкіна, монетним двором і польовою аптекою арсенал входив у композиційний ансамбль цитаделі.
Одну половину арсеналу займає обласна державна телерадіокомпанія «Скіфія», у другій, за неприступним муром і колючим дротом, перебувають в’язні-туберкульозники.
Досі численні спроби міської влади перенести в’язницю подалі від центру міста були безуспішними. Позбутися постояльців допомогла сама фортеця. Через аварійний стан режимного корпусу СІЗО у серпні минулого року ухвалено рішення про переведення 650 ув’язнених до в’язничних установ Запоріжжя, Вінниці, Дніпропетровська, Кривого Рогу і Миколаєва. Переселення не забарилося — нині у корпусі гуляє вітер...
А що ж буде з фортечним арсеналом? Над цим питанням уже міркують спеціалісти управління містобудування та архітектури міської ради.
— Пропонувалося розмістити у старому арсеналі сучасний мистецький арсенал, — каже головний архітектор Херсона, заслужений архітектор України Григорій Ходін. — Тут можна створити чудовий музейний і мистецький комплекси. Загалом же йдеться про повернення обласному центру його унікальної архітектурно-історичної пам’ятки.