Відповідь на це запитання має дати міжвідомча комісія, яка почала працювати у селищі Солотвина Тячівського району Закарпатської області. У роботі над вирішенням цілого комплексу проблем цього державного підприємства брали участь представники МНС, Мінохорони здоров’я, Мінагропрому, Закарпатської облдержадміністрації, науковці та геологи.
Ситуація на Солотвинському солеруднику перебуває на особистому контролі Президента України. Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів врегулювати ситуацію, що склалася. Зокрема, забезпечити фінансування ліквідації наслідків затоплення шахт солерудника та передбачити можливість використання гірничих виробок для лікування хворих на бронхіальну астму, повідомив директор департаменту цивільного захисту МНС України Василь Квашук.
Присутні на засіданні міжвідомчої комісії обговорили результати досліджень стану Солотвинського родовища кам’яної солі, а також хід консервації шахти №9 та проект консервації шахти №8, які затоплені водою. На сьогодні, за висновками науково-дослідних інститутів, подальша експлуатація соляних ресурсів неможлива. Небезпечно й проводити лікування у соляних шахтах. Причина — загроза техногенної катастрофи через некерований процес затоплення гірничих виробок та активний розвиток техногенного карсту.
Водночас, за словами першого заступника міністра охорони здоров’я, головного Державного санітарного лікаря України Сергія Риженка, необхідно зберегти алергологічні лікарні та можливості використовувати гірничі виробки для лікування хворих на бронхіальну астму. Адже на 300-метровій глибині у шахтах солерудника щороку лікувалися десятки тисяч хворих.
Міжвідомча нарада визначила стратегію та план заходів, які належить провести, щоб запобігти ускладненню екологічного стану території, повідомили «Голосу України» у прес-службі МНС.
Закарпатська область.