Новий термінал харківського аеропорту, який урочисто відкрили минулого літа, почав обслуговувати всі рейси внутрішнього й міжнародного сполучення. А старий термінал закрили на реконструкцію. По закінченню реконструкції й будівництва нових об’єктів Харків одержить три термінали в аеропорті міжнародного значення й нову злітно-посадкову смугу, здатну приймати найсучасніші літаки. Роботи в терміналах фінансуються за рахунок приватного інвестора, а спорудження злітно-посадкової смуги здійснюється за рахунок державного бюджету.
Але старий добрий термінал аеропорту буде центром архітектурної композиції харківського аеровокзального комплексу. За задумом, він збереже архітектурний стиль радянської епохи як зовні, так і всередині будинку.
— Там будуть тіточки з кокошниками, горілочка в гранчаках, малосольні огірочки. Все як належить! — анонсував цю реконструкцію ще в серпні президент групи DCH Олександр Ярославський.
До речі, старий аеровокзал Харкова був білого, а не, як тепер, сірого кольору. Після реконструкції він набуде свого первинного вигляду. Будинок буде розділено на дві частини: в одній — зона для VІP-пасажирів, а в другій відновлять ресторан, що працював від дня відкриття старого аеропорту. Після реконструкції пропускна спроможність старого термінала збільшиться зі 100 до 250 пасажирів на годину. Під час проведення Євро-2012 його планують використовувати поряд з новим терміналом.
За словами заступника гендиректора зі стратегічного розвитку компанії-оператора харківського аеропорту Віталія Недашковського, з 1 грудня харків’яни одержали можливість вилітати з нового термінала в Москву, Єреван, Тбілісі, Батумі, Відень і Стамбул. Компанія-оператор Харківського аеропорту й далі працює на розширення мережі регулярних рейсів з Харкова за кордон. Нині є попередня домовленість про відкриття нових рейсів у Прагу, Варшаву, Париж, Мілан, а також в одне з німецьких міст — або Дюссельдорф, або якесь інше.
Крім того, з 1 грудня в новому терміналі харківського аеропорту громадяни України можуть одержати електронну магнітну картку, що дає змогу прискорити процес проходження прикордонного контролю.
— Ця картка призначена для пасажирів, які часто літають. Скануються дані з карти, і в співробітника митної служби на екрані відображається інформація, яку в іншому разі йому б довелося вносити вручну. Завдяки цьому скорочується час проходження контролю й збільшується пропускна спроможність термінала, — відзначив В. Недашковський.