Футбол. Ліга Європи. Груповий раунд. 1-й тур. 18 вересня.

Група F. «Карабах» (Азербайджан, Агдам) — «Сент-Етьєн» (Франція). 0:0.

«Дніпро» (Україна, Дніпропетровськ) — «Інтер» (Італія, Мілан). 0:1. Гол: Д’Амброзіо, 71.

«Дніпро»: Бойко, Федецький, Мазух, Дуглас, Стрінич, Канкава, Ротань, Бруно Гама, Кравченко (Шахов, 67, Лучкевич, 74), Коноплянка, Зозуля (Калинич, 79). Тренер — Мирон Маркевич.

«Інтер»: Ганданович, Кампаньяро, Відич, Жуан, Д’Амброзіо, М’Віла, Додо, Кузманович (Освальдо, 62), Ернанес (Джонатан, 77), Ікарді, Гуарін. Тренер — Вальтер Маццаррі.

Вилучено Ротаня, 68 (друге попередження).

Рефері — Фелікс Цваєр (Німеччина).

Київ. НСК «Олімпійський». 25 200 глядачів. 16 градусів.

Перший тайм — майже без моментів. Хоча господарі поля намагалися більше атакувати. Слід сказати, що Зозуля, Коноплянка і Ротань ще не повністю відновилися після хвороб і травм.

«Інтер» діяв другим номером і пильно придивлявся, де можна прорвати оборону «Дніпра». І не даремно. Але про це згодом.

Після перерви гра явно загострилася. Дніпропетровці значно пожвавішали. Але й міланці за парканом не ховалися. А на 56-й хвилині біля наших воріт було особливо небезпечно. Бойко парирував удар метрів з десяти, а потім блискуче зреагував на добивання практично впритул.

Потім було кілька гострих моментів біля воріт гостей. Але стало помітно, що «Інтер» в якийсь момент почав діяти зосередженіше і потужніше, поступово нарощуючи темп. І, зрештою, підловив дніпрян і забив гол, котрий вирішив долю поєдинку. Д’Амброзіо продерся крізь кількох наших оборонців і пробив Бойка.

Але варто зазначити, що рефері незрозуміло за яке порушення показав Ротаневі другу жовту картку, а за нею автоматом — червону. Була симуляція чистої води. Але Фелікс Цваєр явно не розібрався в ситуації і тим самим зламав гру.

***

Група J. «Стяуа» (Румунія, Бухарест) — «Ольборг» (Данія). 6:0 (Санмартян, 51, Русеску, 59, 73, Кесеру, 61, 65, 72).

«Ріу Аве» (Португалія, Віла-ду-Конді) — «Динамо» (Україна, Київ). 0:3. Голи: Ярмоленко, 20, Беланда, 25, Кравець, 70.

«Ріу Аве»: Кассіо, Ліонн, Пінту, Гоуано, Марсело, Брессан (Джебор, 65), Морейра, Тарантіні, Лопес (Вакасо, 77), Укра (Гонсалвеш, 81), Боатенг. Тренер — Педру Мартіньш.

«Динамо»: Рибка, Віда, Бурда, Макаренко, Драгович, Сидорчук (Велозу, 67), Рибалка, Беланда, Ярмоленко, Кравець, Ленс (Калитвинцев, 79). Тренер — Сергій Ребров.

Рефері — Стефан Юганнессон (Швеція).

Віла-ду-Конді. «Ештадіо ду Ріу Аве». 2 500 глядачів. 19 градусів.

Динамівці, котрі діяли з великим бажанням, переконливо переграли нинішнього лідера чемпіонату Португалії. І це все попри дощ і дуже низьку якість поля.

Рахунок відкрив Ярмоленко, котрий, змістившись із правого флангу в центр, чудовим обвідним ударом вразив ціль. Минуло ще кілька хвилин, і кияни знову досягли мети, коли Беланда ударом з-за меж карного майданчика пробив по центру воріт.

Господарі після відпочинку побігли відіграватися. І надто вже захопилися цією справою, бо пропустили динамівську контратаку, яку ефектно завершив кращий нині бомбардир команди Кравець (на знімку праворуч). Артем обіграв оборонця, воротаря і лівою під досить гострим кутом пробив.

Ще один відрадний факт: у складі динамівців на поле виходили вісім українських футболістів.

***

Група L. «Легія» (Польща, Варшава) — «Локерен» (Бельгія). 1:0 (Радович, 58).

«Металіст» (Україна, Харків) — «Трабзонспор» (Туреччина). 1:2. Голи: Констан, 25, Гоменюк, 61, Пападопулос, 90+4.

«Металіст»: Горяїнов, Пшеничних, Вільягра, Гуйє, Торсільєрі, Кобін, Гав’єр (Кулаков, 90+3), Краснопьоров, Гоменюк, Жажа (Ребенок, 82), Болбат (Радченко, 80). Тренер — Ігор Рахаєв.

«Трабзонспор»: Ківрак, Белькалем, Пападопулос, Дурсун (Екіджі, 71), Меджані, Явру, Нізам, Констан, Їлмаз, Воріс (Ердоган, 83), Кардосо (Ятабаре, 57). Тренер — Вагід Галілгоджич.

Рефері — Том-Гаральд Гаген (Норвегія).

Львів. «Арена Львів». 6 854 глядачі. 12 градусів.

Можна збожеволіти від такого удару долі. Харків’яни, котрі пропустили в першому таймі, дуже старалися після цього. І їхня наполегливість та працьовитість були винагороджені: Гоменюку вдалося зрівняти рахунок.

А коли вже завершувався поєдинок, гості (на останніх секундах) забили переможний гол. Не заслужив «Трабзонспор» такого результату, і край. Але нічого не вдієш...

***

Вітаючи динамівців з успішним стартом, хочеться сказати футболістам «Дніпра» і «Металіста», що треба забути про ці прикрі поразки, яких могло і не бути. Обидві наші команди грали на рівних зі своїми суперниками. Боротьба тільки розпочалася, і все ще можна виправити.