![](/images_upload/2010/12/011210/_ASS0828.jpg)
Зростання потреби у пенсійних коштах пов’язане і з тим, що майже 24 тисячам пенсіонерів зроблені перерахунки у бік збільшення призначених раніше виплат, а 673 особам установлені пенсії за особливі заслуги перед Україною.
Зріс і середньомісячний розмір пенсії. Станом на 1 листопада він становив 1008 гривень 13 копійок, що майже на 158,5 гривні більше, ніж торік.
Але Кіровоградщина (і вона не є винятком) неспроможна забезпечувати потреби пенсіонерів за рахунок коштів, зібраних на власній території. Причини відомі: літніх людей з кожним роком більшає, а кількість тих, хто фактично працює на їх утримання, — невпинно скорочується. За рік, що минув від торішнього листопада, в області ще на 4,4 тисячі працівників, із заробітків яких утримуються пенсійні відрахування, стало менше. Окрім того, за проведеними розрахунками, для забезпечення виплати пенсій власними коштами середня зарплата на Кіровоградщині має становити 2900 гривень. У вересні вона зупинилася на 1926 гривнях, що становить 82 відсотки від середнього рівня в Україні (2349 гривень).
Хоча, за інформацією головного управління Пенсійного фонду в області, завдання зі збирання власних надходжень за жовтень та листопад виконано. Однак це лише половина від потреби. Приміром, у листопаді для фінансування пенсій знадобилося 339,5 мільйона гривень. 170 мільйонів забезпечила область, решту — централізовані надходження з Києва.
Допоки підприємці малої та середньої руки бунтують, протестуючи проти посилення щодо них фіскального тиску, кіровоградські пенсійники звітують, що завдяки запровадженим з липня новим розмірам пенсійних внесків для підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування, від цієї категорії платників додатково отримано 19 мільйонів гривень. А це місячна виплата майже 19 тисячам пенсіонерів області.
Ще одне джерело збільшення надходжень — виявлення неоформлених підприємцями-роботодавцями найманих працівників та приведення їх офіційної заробітної плати у відповідність із вимогами законодавства. Тісна взаємодія пенсійників з органами податкової служби, прокуратури, територіальної інспекції праці, управлінь праці та центрами зайнятості дала можливість легалізувати та підвищити заробітну плату 1504 найманим працівникам. Завдяки цьому до бюджету Пенсійного фонду області додатково надійшло 414 тисяч гривень.
Але не тільки щодо суб’єктів підприємництва доводиться вживати примусових заходів. У переліку тих, хто заборгував Пенсійному фонду, й економічно активні підприємства. Їхній борг протягом року зменшено вже на 2,5 мільйона гривень, але найбільшим головним болем є «недієздатні» підприємства, за якими — значна частина несплат. Втішає інше: повністю ліквідовано заборгованість із пенсійних відрахувань у 12 районах області, частково погашено у п’яти. Кожен п’ятий боржник уже викреслений з «чорного» списку.