Бідність і працевлаштування. Ці проблеми, актуальні на сьогодні для людей з обмеженими фізичними можливостями, обговорювали на вчорашній всеукраїнській нараді: «Соціальне підприємництво: перспектива розвитку в Україні», яку приурочено до Міжнародного дня інвалідів.
Під час вступного слова голова Комітету Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, голова Національної асамблеї інвалідів України Валерій Сушкевич підкреслив, що питання працевлаштування інвалідів у країні є дуже актуальним, особливо в контексті виконання зобов’язань нашою країною Конвенції про права інвалідів.
«Сім’ї, де є інваліди, і самі інваліди — це саме той загал населення країни, яке має великі проблеми, пов’язані з бідністю і матеріальним становищем. Нині держава поки що не виконує своїх зобов’язань щодо прав інвалідів та їх соціальної підтримки. А коли говорять про бідність, то люди з інвалідністю посідають, на жаль, тут провідне місце», — зазначив він.
Водночас, за словами народного депутата, існує безвідповідальне ставлення до державних коштів з боку деяких підприємств громадських організацій інвалідів. Приміром, деякі керівники підприємств неефективно користуються преференціями та підтримкою держави.
Валерій Сушкевич наголосив на необхідності діалогу з владою щодо питань соціального підприємництва.
Під час своїх виступів представники підприємств громадських організацій інвалідів підкреслили, що у зв’язку з фінансовою кризою в країні та втратою цього року преференцій на державне замовлення заробляти почали менше. А сучасний стан розвитку підприємництва в їхніх структурах потребує додаткової уваги з боку влади, і центральної, і місцевої.
Учасники наради підтримали збереження в прийнятому парламентом Податковому кодексі чинної системи пільгового режиму оподаткування для підприємств громадських організацій інвалідів.
Крім того, вони підготували пропозиції до всіх гілок влади. Зокрема, парламент просять сприяти подальшому формуванню державної політики щодо розвитку підприємств громадських організацій інвалідів. Уряд просять включити представника підприємства громадських організацій інвалідів до складу ради підприємців при Кабінеті Міністрів. А Міністерству праці і соціальної політики порадили залучати людей з обмеженими фізичними можливостями до розробки проектів законодавчо-нормативної бази з питань їх діяльності тощо.
Народний депутат України Уляна Мостіпан, виконавчий директор Національної асамблеї інвалідів України Наталія Скрипка, голова Комітету Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, голова Національної асамблеї інвалідів Валерій Сушкевич, заступник міністра праці та соціальної політики Володимир Маслаков.