Сьогодні у центрі столиці знову очікується велелюдна маніфестація проти Податкового кодексу. Принаймні представники координаційної ради підприємців заявили, що в четвер на майдані Незалежності збереться набагато більше людей, ніж їх було у понеділок. Разом з тим члени робочої групи підприємців зустрічалися з віце-прем’єром Андрієм Клюєвим. Однак, як зазначив один з організаторів акції протесту та член центрального штабу порятунку українського підприємництва Сергій Мельниченко, під час зустрічі з А. Клюєвим було ще раз заявлено чітку і однозначну вимогу про необхідність ветування Податкового кодексу.
«Наша категорична вимога — вето Президента і розробка нового Податкового кодексу, бо жодне доопрацювання цьому документу не допоможе», — сказав він. Ще один член координаційної ради підприємців Євген Шаповаленко, відповідаючи на запитання «Голосу України» про перебіг та предмет переговорів з головою урядової робочої групи, зазначив, що підприємці відгукнулись на запрошення А. Клюєва, щоб «послухати їх та ще раз висловити свою позицію». Але це не означає, що вони можуть відкликати свої вимоги про ветування Податкового кодексу.
Водночас організатори протестних акцій не виключають, що влада поки що не відмовилася від намірів звільнити майдан Незалежності від наметового містечка. Як зазначив С. Мельниченко, котрий і подавав заявку на проведення акції, його вже двічі штрафували, а представники міліції навіть намагалися затримати. Крім того, стосовно нього начебто вже порушено кримінальну справу за перекриття протестувальниками дорожнього руху. Не погоджуючись із цим, С. Мельниченко нагадує, що у поданій ним заявці повідомлялося про участь в акції 100 тисяч осіб, та що хоч реально їх було близько 30 тисяч, проте й такій кількості людей було складно розміститися на майдані.
Народний депутат Анатолій Семинога (БЮТ-«Батьківщина»), оцінюючи спроби влади ліквідувати наметове містечко підприємців, зазначив, що «це є свідченням того, що вона нічого не навчилася». Проте він усе-таки не вірить, що у нинішній ситуації влада піде на силову ліквідацію наметового містечка. До того ж тут постійно чергують народні депутати. Принаймні народний депутат Юрій Гримчак («НУ—НС»), у «власності» якого перебуває декілька наметів, сказав, що до нього ніхто не звертався з вимогою чи із пропозицією прибрати їх з майдану. При цьому він зауважив, що біля будівлі Верховної Ради також є намети, на яких написано, що вони є власністю депутатів із фракції КПУ, але їх ніхто не чіпає вже багато років.
А тим часом присутні у наметовому містечку парламентарії ведуть реальний прийом громадян, котрі з’їхалися зі всіх куточків України. Зокрема, до народного депутата Андрія Павловського (БЮТ-«Батьківщина») звертаються з приводу соціальних питань — зарплат, пенсій, соціальних допомог... Цікавлюся в іншого народного депутата, Сергія Міщенка (БЮТ-«Батьківщина»), котрий тримає в руці стос звернень, скількох громадян йому вже вдалося прийняти та з яких питань: «Це лише частина заяв, а решту вже забрали помічники та вивчають, чим ми можемо допомогти людям», — каже він та демонструє звернення мешканців одного з гуртожитків, котрих викидають навіть із такого житла, незважаючи на те, що у них є всі необхідні дозволи та рішення суду. Щоправда, враховуючи, що на майдані в основному зібралися підприємці, то й заяви переважно стосуються поборів пожежникам, санітарним лікарям, податківцям, міліціонерам, котрі навіть більші, ніж офіційні податки. «Всі з цього підприємця деруть стільки, що йому ледве вдається прогодувати родину, але Податковий кодекс може забрати навіть такий заробіток», — каже С. Міщенко.
...До пізньої ночі зі сцени майдану виступають підприємці і не тільки, котрі в оцінці дій влади слів не добирають. А кияни, як і в 2004 році, несуть до наметового майданчика чай, каву, бутерброди, ліки, дощовики...