Газета «Голос України» двічі писала про Молодківську школу Надвірнянського району, де бувало й так, що температура у класах взимку не сягала навіть п’яти градусів тепла. Неважко уявити, як почувалися в таких умовах діти і вчителі, як неспокійно було на душі у батьків.
Ще 2007 року у Програмі соціально-економічного та культурного розвитку Надвірнянського району було заплановано перевести школу з пічного опалення на газове і збудувати для цього шкільну котельню. Та добра справа через брак коштів розтягнулася на роки, і дехто з молодківців уже й втратив надію, що котельню колись спорудять. Тож коли ця подія таки сталася, в неї не зразу повірили.
— Діти прийшли до школи й одразу відчули, що у класах тепло, — розповідає голова профкому школи Любов Мандзюк. — Уже гріють батареї, кажу їм. Вони бігом до них, мацають руками, а одна дівчинка не втрималася і навіть з радості поцілувала батарею.
Емоції дітей можна зрозуміти. В опалювальний період для них починалося спартанське виховання, бо старі польські печі миттю поглинали вугілля та дрова, а нагріти класи до нормальної температури не могли. Дійшло до того, що малі діти йшли до школи не лише з портфелями, а й із маленькими подушечками, на яких сиділи під час уроків, щоб не застудитися від холодного крісла. Учителі рятувалися теплими светрами та куртками, а старшокласники звикло сиділи на уроках у верхньому одязі.
І ось тепер разом із теплом у школу завітав і гарний настрій. «Діти такі веселі, що словами не передати. Школа наче змінилася, повеселішала», — каже секретар школи Марія Клибус.
Радіють усі. Учням уже не треба хукати на руки, щоб робити записи в зошитах. Прибиральницям — поспішати о четвертій ранку до школи, щоб хоч трохи прогріти приміщення до приходу учнів. Директору Юрію Дричаку — сушити голову, чи вистачить палива, щоб пересидіти якось холоди. А сільський голова Василь Кисляк може йти по селу з гордо піднятою головою, бо хай не так швидко, як хотілося, але дотримав свого слова, добився того, що обіцяв людям.
Тож не дивно, що відкриття шкільної газової котельні в селі святкували як червону дату в календарі. Приїхали багато гостей із району та області, серед яких голова райдержадміністрації Володимир Калічко, завідувач відділу освіти РДА Михайло Винник, який багато посприяв у цій справі, Михайло Драч, керівник фірми «Галицькі газди», яка безпосередньо займалася будівництвом котельні. Діти вишикувалися на урочисту лінійку. Прийшли їхні батьки. Старшокласниці навіть пісню присвятили цій події. Як годиться, поважні люди перерізали червону стрічку. Голова сільської ради Василь Кисляк подякував усім, хто доклався до цієї справи, а найбільше — громаді, яка і грошима підсобляла, і виходила на толоку, коли зводили фундамент і стіни котельні. А особливо — учителям, які написали такий добрий проект, що виграли грант ПРООН, і на умовах співфінансування у приміщеннях школи тепер встановлено євробатареї.
Однак життя таке, що досяг якоїсь мети, мить насолодився нею — і вже думаєш про інше. У Молодкові наступна мрія — збудувати нову школу, бо нинішня тулиться у трьох пристосованих приміщеннях. Уже й місце під новобудову сільрада відвела, учні сад там висаджують. Влада весь час заявляє, що готова допомагати найперше громадам, які виявляють ініціативу, а не лише вимагають від держави: «Дайте!». Молодків, здається, саме таке село. Живуть тут люди ініціативні, дружні, які люблять своє село і готові засукати рукави для його блага. Отож через якийсь час, можливо, тут знову перерізатимуть червону стрічку чергової новобудови.
За тепло боролися разом: сільський голова  Василь Кисляк, власкор «Голосу України» і директор школи Юрій Дричак (зліва направо).