У центрі Мени, на вулиці Жовтневій, 2 стоїть п’ятиповерхівка, в якій проживають 60 родин. Для мешканців верхніх поверхів прожиття у ній стало нестерпним. Річ у тім, що в 31-річному будинку рубероїдне покриття з часом від дії погодних умов утратило міцність, потріскалося, перестало затримувати воду. Тож після кожного дощу — у верхніх квартирах потоп.
![](/images_upload/2010/11/241110/Breus_tech.jpg)
— Я живу на четвертому поверсі, — каже медик Ірина Бреус. — Але й мене ця вода дістає. Прокидаєшся серед ночі, а по стінах — брудні потоки з квартири п’ятого поверху. Ну, кладемо ми щоразу целофан на даху. Але ж він лише на деякий час затримує воду. А потім усе повторюється знову.
У жовтні минулого року мешканці багатоповерхівки створили об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Надія». Саме його голова, Валентина Катайло, звернулася у корпункт «Голосу України» по допомогу.
— ЖЕК у нас занепав, — повідомила вона. — Тож ми самі тепер розв’язуємо комунальні проблеми. Багато чого і зробили. Пофарбували вікна, двері, встановили парканчик, облаштували дитячий майданчик. Тепер у кожному під’їзді є акуратні поштові скриньки. Але поремонтувати дах нам не під силу.
Згідно із загальнодержавною програмою реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009—2014 роки на ремонт багатоповерхівок об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Чернігівщини у 2010 році заплановано 1 мільйон 540 тисяч гривень. Як видно з наказу №308 від 31 серпня цього року Міністерства з питань житлово-комунального господарства України, менському ОСББ «Надія» передбачено на капітальний ремонт покрівлі 100 тисяч гривень. Про це знають у Мені. Адже ще раніше підготували всі необхідні документи і вчасно їх подали.
— Де ж ці гроші? — справедливо запитує Валентина Катайло. — Ось ще немає снігу, і тому можна якісно провести ремонт даху. Ми так боїмося, що гроші прийдуть у кінці грудня, коли ми вже не зможемо нічого зробити...
Як же іде реалізація загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства в області? Про це ми запитали у заступника начальника головного управління житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслава Сальнікова.
— Поки що нам виділено лише 340 тисяч гривень, — каже він. — А заплановано провести капітальний ремонт 25 будинків. Особливо їх багато у Прилуках. У міру надходження коштів оперативно їх освоюватимемо.
Ще певний час для виконання важливої роботи є. Отож є надія, що у Мені мешканці будинку зустрінуть Новий рік під новим дахом. Однак подальше затримування коштів із державного бюджету на виконання важливої програми, яка має заохотити створення нових ОСББ, неминуче призведе до її зриву. Міністерству з питань житлово-комунального господарства України необхідно у подальшому вжити заходів, аби реалізація загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009—2014 роки проходила ритмічно, не в останній місяць року.
На знімку: медик Ірина Бреус: «Ось такі плями не тільки в коридорі...»