«Пробне» перевантаження першої партії калуських хімічних відходів із залізничного транспорту на спецсудно у Миколаївському морському порту проведено вдало. Але наступні состави з гексахлорбензолом з Івано-Франківської області (там нині формується другий ешелон) будуть перевантажувати в морському спеціалізованому порту «Октябрьськ».
Про це йшлося на прес-конференції за участю першого заступника глави ОДА, начальника оперативного координаційного штабу з транспортування й перевантаження гексахлорбензолу Геннадія Ніколєнка, начальника головного управління МНС в області Миколи Поступальського та гендиректора держпідприємства «Національний центр поводження з небезпечними відходами» Мінприроди Андрія Любимова. На думку фахівців, віддалений від центру міста та житлового масиву порт «Октябрьськ» пристосований до прийому хімічних відходів, він має причал для роботи з небезпечними вантажами.
Перевантаження хімічної речовини породило багато чуток, зокрема й про пошкоджену тару, що прибула із Західної України. Члени штабу їх спростували: геть усі контейнери («біг-беги») були цілі, а гексахлорбензол для перестрахування впаковували у подвійну тару. Кожний мішок уважно оглядали співробітники МНС. На операції з перевантаження небезпечної речовини, за інформацією Миколи Поступальського, було задіяно 10 спецмашин і 20 рятувальників МНС.
— Хто висловлював невдоволення, то це докери, які працювали в костюмах хімзахисту: маски заважали перекурам, — розповів Геннадій Ніколєнко. — Після перших годин навантажувальних робіт докери хотіли їх зняти. Але їм категорично заборонили це робити. Доводилося щогодини зупиняти перевантаження і «купати» докерів у спеціальному розчині перед перекурами.
За словами Андрія Любимова, як компенсація за перевалку небезпечних відходів Миколаївська область уже на початок червня наступного року буде повністю очищена від прострочених пестицидів, що нагромадилися на її території за останні двадцять років. Загалом це близько 700 тонн речовин непередбаченої дії в ушкодженій тарі, основна маса яких зберігається в напівзруйнованих складах АТ «Родючість» біля станції Баловне Новоодеського району.