Учора заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко до 20-ї річниці незалежності України презентував «Український щорічник-2011» (діловий щоденник українця), який підготували та видали фонд «Рідна Україна» та видавництво «Генеза».
Микола Томенко наголосив, що це посібник популяризації України. За його словами, всі, хто користуватиметься цією книжкою протягом року, зможуть познайомитися з більш як тисячею визначних діячів, прочитати 365 цікавих афоризмів та цитат про Україну і ознайомитися з понад сотнею об’єктів, які були номінантами і переможцями конкурсу «Сім історико-архітектурних чудес України».
«Ми цитуємо виключно українських авторів, філософів, діячів або тих, хто говорить про Україну, а також іноземців, які з пафосом говорять про українських діячів», — зауважив він. Заступник керівника парламенту зазначив, що основною ідеєю щорічника є те, щоб в ювілейний рік незалежності України кожний день розпочинався не просто зі згадки про державність, національні чи релігійні свята, а й з інформації про народження тієї людини, завдяки якій прославилася наша історія, стала визначною наша культура, а українська держава стала реальністю. Микола Томенко розповів, що в український щорічник потрапили ті постаті, які народилися в Україні й присвятили своє життя Україні, були виховані Україною або які, перебуваючи поза нею, всіляко підтримували та пропагували свою Батьківщину. «Якщо хочете, кожний день у перспективі повинен стати «днем» Тараса Шевченка і «днем» Лесі Українки, «днем» Богдана Хмельницького і «днем» Ярослава Мудрого», — додав він.
Щорічник, за його словами, зроблено у форматі ділового щоденника та складений за принципом, що день розпочинається з дня народження визначного українця, зі згадки про державність, національність, професійні та релігійні свята, визначні історичні події тощо. «Ми видаватимемо такий щорічник і на 21-шу річницю незалежності України, будемо його доповнювати і переробляти, — розповів Микола Томенко. — Поки що випустили тільки 5 тисяч примірників. З часом активно збільшуватимемо наклад. Це найбільш патріотичний, практичний та найдешевший український щорічник на наступний рік».
До речі, на сторінках щоденника можна прочитати, як Володимир Маяковський агітував вивчати українську мову, а Антон Чехов — хвалив українських селян за веселість і водночас тверезість, відкрити для себе лірику Івана Франка у перекладі Анни Ахматової та ще багато нового і цікавого.
Фото Сергія КОВАЛЬЧУКА.