Розпочалося свято із символічного танцю опришків — аркана — та параду вишиванок. Цікавинкою зібрання стали майстер-класи декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва. Тут зібралися художники, різьбярі, вишивальниці мало не зі всієї Чернівецької області.
— Зважаючи на те, що сусіднє село Хорови загинуло від зсувів, ми запитали в людей, чи не образить їх влаштоване нами свято. Та вони з розумінням поставилися до нашого починання, ще й допомогли нам з організацією фестивалю, — розповіла господар свята Фрозина Томюк.
Головною метою заходу організатори називають відродження і розвиток гуцульської культури, зеленого туризму та можливість для обдарованої молоді виявити свої здібності. Фінансову підтримку на себе взяла Чернівецька облдержадміністрація та Німецьке технічне бюро. Напередодні у Підзахаричах пройшла конференція за участі іноземних гостей з Румунії, Молдови, Німеччини, на якій обговорили питання розвитку села. На жаль, поки що є небагато інвесторів, готових вкласти кошти у розвиток туризму. Іноземців цікавить насамперед народне мистецтво та екологічно чиста їжа.
Так, майстриня з села Чорногузи Галина Сухарева виготовляє ляльок-політиків:
— Спочатку робила тільки обереги. Потім виникла ідея створити ляльок-політиків. У моїй колекції є всі провідні політики. В середньому одна робота коштує дві тисячі гривень. Здебільшого їх купують у Києві.
Ганна Вережак з села Яблуниця займається вишивкою вже багато років. Жінка навіть видала посібник з цього мистецтва. Її роботи представляють Буковину на виставках у Канаді та Італії. Ці та інші роботи можна було побачити і придбати на фестивалі. А головне — познайомитися з тими, хто їх створює і береже тим самим традиції народного мистецтва.
На знімку: той самий захарецький гарчик.
Фото автора.