За минулий рік та перше півріччя нинішнього у Кіровоградській області з різних причин припинили господарську діяльність 36 фермерських господарств. На початок липня формально їх зосталося 2499, однак повноцінно функціонують лише 2348. Оприлюднюючи ці цифри, головне управління статистики в області конкретизувало: більшість таких підприємницьких сільгоспструктур розміщені на території чотирьох районів — Бобринецького, Кіровоградського, Маловисківського та Новоукраїнського.
Фермерське господарство Сергія Омельяненка із села Іванівки Новоукраїнського району — одне з тих, що вижило, вистояло і продовжує міцно триматися на ногах. Минулого тижня тут відкрито новий елеватор, оснащений сучасним німецьким обладнанням і розрахований на очищення, підсушування та зберігання 12 тисяч тонн збіжжя. З урахуванням уже наявних елеваторних потужностей ФГ «Омельяненко» (не тільки безпосередньо в селі, а й у Кіровограді) господарство має змогу зберігати загалом до 26 тисяч тонн зерна та насіння соняшнику. Тому в перспективі, після відповідної сертифікації, планує брати на зберігання і продукцію інших сільгосппідприємств.
У спорудження нового зерносховища інвестовано майже 20 мільйонів гривень, при цьому кредитні кошти не залучалися. Ще один плюс — під час будівництва використано технологію теплового насоса: за допомогою спеціального обладнання, що поглинатиме тепло підсушуваного зерна, обігріватиметься приміщення контори, розташованої поруч.
Нове підприємство, за словами Сергія Омельяненка, дасть змогу працевлаштувати шістьох сільчан, а місцевому бюджету додасть коштів. Для небагатого на роботу та гроші села це також дуже позитивний момент.
Привітати міцного господарника з такою приємною подією приїхали голова обласної ради Микола Сухомлин та заступники голови облдержадміністрації Богдан Андрющенко й Андрій Ніколаєнко.
Бажання Миколи Сухомлина сказати добрі слова керівникові ФГ «Омельяненко» особисто — невипадкове. У травні нинішнього року він вручав у селі Комишуватому цього ж Новоукраїнського району, де народився і все життя пропрацював славетний хлібороб, Двічі Герой Соціалістичної Праці Олександр Васильович Гіталов, обласну премію його імені Сергієві Омельяненку як кращому керівнику агропідприємства області. До речі, тоді грошову частину премії фермер віддав для потреб Комишуватського музею трудової слави, заснованого ще Олександром Гіталовим, якого Сергій Омельяненко вважає своїм великим учителем.