Останнім часом гарячі дискусії навколо стану соціального захисту громадян нашої держави набрали чергового політичного оберту. У нинішній складній соціально-економічній ситуації це питання справді набуває особливого значення, але хвилює воно не лише самих жителів. Зацікавились станом надання пільг та соціальних гарантій у нашому краю і працівники податкової міліції. Звісно, з позицій можливих зловживань у цій сфері. І не помилились.
Хто придумав схему, за якою посадовці одного з кіровоградських підприємств відмивали державні субвенційні кошти, причетні до цих оборудок спритники розповідатимуть у прокуратурі, котра вже порушила кримінальну справу. А починалось усе з того, що службові особи товариства з обмеженою відповідальністю уклали кілька угод з приватним підприємцем щодо реалізації ним річних та місячних проїзних квитків у громадському транспорті Кіровограда. Та підприємець і не думав їх реалізовувати. Між посадовцями ТОВ та ним уже була домовленість про обмін необхідною документацією, за якою підприємець нібито продав квитки і навіть вніс отриману виручку у касу товариства — більше трьохсот тисяч гривень.
Цю суму службові особи підприємства взяли за основу при обрахунках начебто недоотриманої ним виручки — у зв’язку з тим, що вартість проїзних квитків є пільговою, а значить — суттєво меншою від справжньої вартості здійсненої кожним з пільговиків за місяць відповідної кількості поїздок. Далі «недобрану» суму помножили на встановлений місцевою владою коефіцієнт, що має довгу і складну назву (коефіцієнт співвідношення безплатних пасажирів до платних на 2008 рік, який необхідний для розрахунку компенсаційних виплат транспортним підприємствам міста за перевезення окремих категорій громадян, що мають право на пільги за рахунок субвенцій з державного бюджету) і отримали ні багато ні мало — більше трьох мільйонів нібито втрачених через перевезення пільговиків коштів. А значить, держава мусить їх підприємству компенсувати!
В результаті фактично з повітря кіровоградське ТОВ отримало 3 мільйони 115 тисяч 594 гривні субвенційних коштів за начебто реалізовані проїзні квитки, які насправді реалізовані не були. Отже, і не було отих пільгових перевезень, за які держава мусила віддати аферистам кілька мільйонів.
Та на цьому оборудки не закінчились. Отриману субвенцію на підприємстві пустили у фінансовий оборот, тобто кошти фактично легалізували. А згодом уклали з уже знайомим приватним підприємцем інший договір: цього разу на здійснення капітального ремонту контактних мереж. Про що і підписали відповідний акт виконаних робіт. Яких, звісно, не було. Однак за ці несправжні роботи підприємцю видали з каси товариства справжніх більше 140 тисяч гривень. Заслужив!
Хто скільки заслужить за результатами скоєних афер, визначить суд. Принаймні, у це хочеться вірити. А поки що за цими фактами стосовно службових осіб транспортного підприємства прокуратурою Кіровського району Кіровограда порушено кримінальну справу. Посадовцям інкримінують вчинення фінансової операції з коштами, одержаними внаслідок скоєння суспільно небезпечного протиправного діяння за попередньою змовою групою осіб, а також привласнення та розтрату майна у великих розмірах, заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Такі дії караються позбавленням волі від семи до дванадцяти років, у тому числі з конфіскацією власного майна.
Анжела ДЗІНЗЮРА, Ольга ПИЛИПЕНКО.
Кіровоград.