Ключове завдання держави — це захист прав, життя і здоров’я кожного громадянина України, і саме на це мають бути спрямовані зусилля всіх органів влади, заявив Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з українцями, звільненими з лівійського полону, повідомили у прес-службі глави держави.

«Для нас було пріоритетним, ключовим завданням, щоб ми змінили ставлення держави Україна до кожного окремого українця, українця за кордоном. Захист його прав, життя і здоров’я має бути для держави першим пріоритетом. Ми мали забезпечити ефективний захист вашого життя», — сказав Петро Порошенко, звертаючись до звільнених.

«Усі мають знати, що якщо хтось потрапив у біду, держава зробить все, щоб його врятувати і допомогти, тому що в цьому головна мета держави. Україна буде боротися за своїх громадян скрізь», — підкреслив Президент.

Глава держави зазначив, що процес звільнення був непростим, і до нього було залучено чимало людей і керівників арабських держав.

Разом із тим він зауважив, що святкувати перемогу ще зарано, оскільки у полоні ще залишилося четверо українців. Глава держави висловив переконання, що їх невдовзі також вдасться звільнити, оскільки всі звинувачення проти них є безпідставними. «Всі звинувачення, які намагалися їм висунути, — є абсурдними. Цивілізований світ це знає», — зазначив Президент.

Один із звільнених Володимир Братченко від імені всіх подякував главі державі, міністру закордонних справ, працівникам посольства України, лікарям за постійну підтримку під час їхнього перебування у полоні та зусилля, яких вони доклали для їх звільнення. «Посольство завжди було поряд, ми це відчували», — сказав колишній полонений.

 

Іван Лайбу також додав, що, перебуваючи у полоні в чужій країні, завжди відчував підтримку держави та українського народу. «Величезна подяка за це, бо коли кожного дня відчуваєш, що за тобою народ, стає легше. Ми не втрачали надії й вірили, що рано чи пізно будемо на своїй Батьківщині», — сказав він.

Факт 

У 2011 році лівійськими повстанцями було затримано 24 співробітники лівійсько-російської нафтової сервісної компанії TAHARA, серед яких було два росіянина, три білоруса, решта — українці. У ЗМІ повідомлялося, що лівійські повстанці звинуватили робітників, більшість з яких — обслуговуючий персонал, у пособництві колишньому лідеру Лівії Муаммару Каддафі. 24 серпня 2014 року їх було звільнено з полону та переправлено до Москви, а згодом — до Києва. Один з українців не дожив до звільнення. Четверо українців ще залишаються у полоні бойовиків угруповання «Місурата» -батько та син Володимир та Вадим Чигирьови, Юрій Санін та Анатолій Рубан. Їхні товарищі передали Президенту листа від дружин затриманих з проханням сприяти їх звільненню.