Відтепер так звані кабельники в Харкові не тільки «дірявитимуть» багатоповерхівки, а й стежитимуть за їхнім добробутом — фарбуватимуть будинки й ремонтуватимуть під’їзди. Міська влада зобов’язала харківських інтернет-провайдерів, по-перше, не псувати комунальне майно, а по-друге, надавати соціальну допомогу місту, виправляючи свої ж огріхи.
Директор КП «Житлокомсервіс» Олександр Яковлєв підтверджує: «інтернетники» незаконно користуються електроенергією, а коли прокладають кабель — неякісно зашпаровують діри. Часто після того, як вони попрацюють у будинках, проведуть свої мережі, там починають текти дахи. До того ж залишають після себе сміття, приводять ще в більш непривабливий вигляд і без того занедбаний житловий фонд міста. Але комунальники встежити за провайдерами не можуть, адже в більшості операторів не укладені договори з «Житлокомсервісом», а найчастіше навіть немає документів на надання послуги.
Влада наполягає на тому, щоб усі роботи, які проводитимуться надалі кабельниками на покрівлі, у під’їздах будинків, велися тільки в присутності представників «Житлокомсервісу». У міськраді запевняють, що складуть спеціальні списки для них, щоб кожен знав, де й що варто відремонтувати. А про те, які роботи «інтернетники» проводитимуть, влада повідомить і мешканцям будинків. Адже вони точно знають, хто й де нашкодив.
Треба сказати, що ця ініціатива місцевої влади знайшла підтримку в міських кварталах. Жителі навперебій обговорюють тему: а як ще по-іншому змусити кабельників дбайливо ставитися до майна, що належить мешканцям багатоквартирних будинків? «У нас у під’їзді, — розповідав мені знайомий, мешканці домовилися, скинулись грошима й найняли будівельників, які пофарбували, побілили під’їзд. Після цього прийшов один провайдер, продовбав стіни, другий прийшов бурити міжповерхові перекриття й залив водою стелі та стіни. Після них — сміття й руді патьоки. Від ремонту не залишилося й сліду. А ремонт, нагадаю, за рахунок мешканців був зроблений. То хто після цього має фарбувати будинки й ремонтувати під’їзди?»
Такі заходи впливу, судячи з усього, будуть прийняті й стосовно автоперевізників, які працюють на міських автобусних маршрутах. Міська влада має намір зобов’язати їх суворо виконувати всі правила з перевезення пасажирів, а також налагодити прибирання територій автобусних зупинок і привести їх у пристойний вигляд.