У Шацькому лісовому коледжі імені Валентина Сулька відбувся обласний зліт учнівських лісництв
Перше на Волині шкільне лісництво — Цуманське — було створено ще 1968 року. А сьогодні в області діє 38 учнівських лісництв, до яких залучено понад 1200 школярів. Цими днями 15 найкращих лісництв у райцентрі Шацьк, на базі лісового коледжу, змагалися в знаннях і навичках ведення лісового господарства.
Приїхали вони в столицю озерного краю зі звітами про зроблене у справі примноження зелених багатств Волині. Учні збирали насіння дерев, створювали шкілки сіянців лісоутворюючих культур, висаджували ліс, боролися з його шкідниками. Найактивнішу участь юні лісівники брали у всеукраїнських та обласних конкурсах, акціях — «Ліси для нащадків», «День довкілля», «Зелений паросток майбутнього», «Майбутнє лісу у твоїх руках».
Чільна увага в роботі шкільних лісництв відводиться дослідницькій роботі. Так, у Губинському учнівському лісництві Локачинського району досліджували розмноження ялини сріблястої, кущів самшиту, туї західної методом укорінення пагонів в умовах лісостепу. Також вирощували саджанці модрини європейської, заготовили 450 кілограмів лікарських рослин, встановлювали штучні гнізда.
За вихованцями Цуманського учнівського лісництва, а це 34 учні 9—10 класів, закріплено 294 гектари лісу, 2,5 — зелених насаджень, 0,1 гектара розсадника.
Про добрі справи юних лісівників області розповіли стенди виставки, організованої до зльоту у фойє Шацького лісового коледжу.
Два дні, проведені в Шацьку, за змаганнями, творчими конкурсами минули для юних лісівників швидко. Вони ділилися досвідом, заклали Алею дружби. Цікавим виявився захист науково-дослідницьких робіт. Організатори зльоту, зважаючи на спекотну погоду, виділили кілька годин для відпочинку на озері Світязь. Усе це здружило юних лісівників. Тож, коли оголошували переможців зльоту, заздрісників не було.
У загальнокомандному заліку переможцями обласного конкурсу на краще учнівське лісництво стало Губинське лісництво, що при Локачинському районному будинку школяра (керівник Сергій Скакун). У жовтні цей колектив разом з юним науковцем Скулинського учнівського лісництва Оленою Ющик представлятимуть Волинь на Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв у Чернівцях. Друге місце посіли Скулинське і Шацьке учнівські лісництва, третє — Колківське Маневицького району, Заболотівське Любомльського, Городищенське Ківерцівського району. Всі вони нагороджені грамотами та цінними подарунками. В рамках зльоту відбувся також семінар для керівників учнівських лісництв.
Вирішено: такі зльоти й надалі проходитимуть на базі Шацького лісного коледжу. Колектив цього закладу зробив усе, щоб перебування у Шацьку надовго запам’яталося юним лісівникам, стало для них справжнім святом. А можливо, воно відкриє й дорогу до майбутньої професії. На це спрямовував у своєму вітальному слові директор коледжу Ігор Васильович Жмурко. Добрих слів заслуговує робота з учнівськими лісництвами обласного управління лісового та мисливського господарства і, передусім, його начальника Богдана Колісника, а також облуправління освіти та науки. Для області, 34 відсотки території якої покрито лісами, це надзвичайно важливо.
На знімку: юні знавці лісових грибів із Скулинського учнівського лісництва.
Фото автора.