— У найближчі 20-25 років Україна постачатиме на світовий ринок значну частину продовольства, — зазначив під час Всеукраїнського Дня поля, що відбувся у Бучацькому районі на Тернопільщині, перший заступник міністра аграрної політики Сергій Мельник. — Для цього уряд здійснюватиме низку вагомих економічних реформ у системоутворюючих галузях. У рослинництві — розвиток зернового господарства, що включає в себе не лише високотехнологічне виробництво, а й систему зберігання, логістики. У тваринництві — розвиток свинарства, молочного скотарства.
Учасники цього заходу: аграрії, науковці, представники компаній з усієї України, мали змогу оглянути сучасний насіннєвий завод ТОВ «Бучачагрохлібпром», продукція якого нині успішно продається не лише в Україні, а й за кордоном, тваринницький комплекс з доїльним залом на 28 місць. Голова спостережної ради товариства Петро Гадз ознайомив гостей з матеріально-технічною базою господарства, показав посіви пшениці, ячменю, ріпаку та інших культур української та зарубіжної селекції, які тут випробовують.
На жаль, селекційна робота в Україні останнім часом занепала. Нині ввозимо з-за кордону майже сто відсотків насіння овочів, 65 — цукрових буряків, 55 — кукурудзи. Аграрна освіта та наука мають отримати новий імпульс для розвитку, роботу вчених слід наблизити до тих, хто працює в полі. Петро Гадз, зокрема, скаржився і на надмірний контроль з боку різних органів, які аграрієві й кроку не дають ступити. Голова облдержадміністрації Михайло Цимбалюк пообіцяв найближчим часом зібрати за «круглим столом» представників аграрного бізнесу і контролюючих органів, почути думку обох сторін і створити умови для того, щоб господарі могли працювати комфортно. Він висловив сподівання, що Тернопільщина поверне передові позиції на аграрному ринку, що напрацьовувалися десятиліттями.
Учасники Дня поля обмінялися досвідом, ознайомилися з новинками компаній, які пропонували сучасну техніку й механізми, передові технології, засоби захисту рослин й інші ресурси для ефективного розвитку бізнесу, про свої розробки інформували науковці.