Реформа судової системи має підвищити незалежність суддів та викорінити корупцію в судочинстві. Про це завила керівник Експертної комісії з правових питань та судової реформи партії «Сильна Україна» Олександра Павленко. Експерт підкреслила, що для подолання корупції в судовій системі необхідно на законодавчому рівні закріпити насамперед  відповідальність суддів. «У законодавстві потрібно встановити реальну відповідальність суддів. Коли ми кажемо, що їх не приводять до відповідальності, проблема у тому, що немає санкції, норм, в яких сказано, що за конкретні дії суддя може бути притягнений до конкретної відповідальності», — зазначила Павленко. За її словами, нині близько 70 відсотків судових рішень є незаконними. Крім власне відсутності ефективного контролю за зловживаннями суддів, до цього призводить, зокрема, низька кваліфікація слуг закону. Щоб вирішити цю проблему, «Сильна Україна» пропонує запровадити, серед іншого, «принцип кількісного скасування рішень». Він, зокрема, передбачає встановлення граничної кількості скасованих рішень певного судді, після досягнення якої проти нього відкривається дисциплінарне провадження. За словами Олександри Павленко, правові наслідки для судді мають бути поділені на кілька ступенів: відсторонення від посади на певний термін, пропозиція щодо зняття з посади, позбавлення права обіймати посаду судді на певний термін. «Це допоможе знизити рівень корупції, прийняття необґрунтованих та незаконних рішень прямо впливатиме на подальшу кар’єру судді», — зазначила член «Сильної України».
За її словами, проблемою української судової системи також є її заполітизованість. Відтак необхідно змінити підходи до призначення суддів. «Коли це буде самостійне призначення в межах самої судової влади, коли до неї не втручатиметься Президент чи Верховна Рада щодо погодження, пролонгації повноважень, можна говорити про відносну незалежність», — наголосила Олександра Павленко. «Крім того, викликає великі сумніви посилення повноважень та ролі Вищої ради юстиції — неможливим є розширення повноважень за умов збереження тих самих кадрів у складі ради. Ми не можемо створювати начебто нові умови існування судової системи, довіряючи людям, які скомпрометували її. Крім того, змін потребує і механізм призначення членів ВРЮ», — додала вона.
Також О. Павленко повідомила, що концепція перетворень у судовій системі, яку пропонує «Сильна Україна», передбачає спрощення самого судового процесу, щоб він був більш зрозумілим та зручним для звичайних громадян.