![](/images_upload/2010/07/160710/DSC_0192a.jpg)
Таких черг, як учора чи сьогодні, біля себе вже давно не збирали кіоски, що продають канцтовари. За файлами та папками декому з абітурієнтів довелося 25 хвилин у черзі стояти.
Та ще більший ажіотаж утворився біля самих навчальних закладів. За словами Галини, матері однієї з абітурієнток, уже за годину до відкриття приймальної комісії Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана вишикувалася величезна черга: «А потім ще якийсь список «вималювався». В який начебто ще з 9-ї години вечора в середу записувалися. Подуріли люди!»
— Ти уявляєш, у нас під дверима приймальної комісії дівчина знепритомніла, — переповідає батькові схвильована абітурієнтка. — Я й сама думала, як би собі вистояти.
Подібні думки, між іншим, виникали в багатьох. Двері приймальних комісій абітурієнти підперли суцільної живою стіною. Якби в коридорах висіли термометри, стовпчик на них зашкалював би.
— Це ж як потрібно хотіти навчатися, щоб у таких чергах стояти! — каже Наталія Антонівна, знайома, котра мешкає неподалік одного зі столичних вишів.
А от киянка Ганна в перший день вступної кампанії приїхала без документів: «Я не дуже розумію, чому люди так масово пнуться у перший же день документи здавати. Я сьогодні взяла бланк заяви, напишу її вдома й піду на наступному тижні, коли члени приймальної комісії собі руку наб’ють. А може, й погода зміниться».
До речі, цього року в Міністерстві освіти та науки створили оперативний штаб «Вступна кампанія 2010 року», працюватиме приймальня громадян та багатоканальний консультативний телефон (044) 486-28-49.
А в Тернополі напередодні вступної кампанії студенти тамтешніх вузів провели акцію під назвою «Стоп корупції!». Як повідомляє наш власний кореспондент Любов Левицька, вони прийшли під стіни прокуратури області та облдержадміністрації, щоб заявити: хабарництво в освітніх закладах процвітає. Про це свідчать зібрані студентами понад 700 підписів тих, кому доводилось платити за заліки, екзамени, місце в гуртожитку. Їх передадуть правоохоронним органам та владі. Акція попереджувальна. Якщо нічого не зміниться, у вересні студенти пообіцяли провести масштабніший захід. Вимоги представників студентства підтримав голова облдержадміністрації Михайло Цимбалюк. Найближчим часом він має намір зустрітися з ректорами вузів, щоб обговорити заходи з протидії проявам корупції в освітній галузі. Зокрема, до складу приймальних комісій введуть представників недержавних об’єднань, які здійснювали б громадський контроль за вступною кампанією. В облдержадміністрації за номером 52-25-82 відкрито «гарячу лінію», куди може звернутися кожен студент та абітурієнт.
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.