Рахуємо, скільки коштує столичний студентський квиток
Сьогодні у вищих навчальних закладах починають працювати приймальні комісії. За традицією, найбільшого ажіотажу очікують у столичних вищих школах. Адже їх, як правило, «штурмують» не тільки кияни, а й представники регіонів. Щоправда, мріючи про столичний студентський квиток, абітурієнтам та їхнім батькам не варто забувати про так званий фінансовий бік цього питання.
![](/images_upload/2010/07/150710/DSC_0025-01.jpg)
Між тим, середньостатистичний студент живе скромніше. Приміром, мешкає у гуртожитку (в середньому 75 грн. на місяць), користується громадським транспортом (75 грн. проїзний на два види транспорту), контрольні та реферати пише сам (50 копійок роздруківка одного аркуша), один-два рази на місяць відвідує студентські вечірки (100 гривень). Знову ж таки, окремо додаємо витрати на продукти харчування, засоби гігієни, «студентський набір» (700 гривень) та поїздку до батьків. Проте що найголовніше: час від часу наш студент отримує стипендію (близько 600 гривень). А тепер рахуємо: на все про все, окрім одягу, «гризун науки» витрачає 1165 гривень. З них на плечі батькам лягає майже половина — близько 600 гривень. Якщо ж абітурієнту не пощастило вступити «на бюджет», за навчання доведеться ще щомісяця виплачувати близько 1250 гривень.
Щоправда, теоретично є ще одна категорія студентів — ідеальні. Такий учитиметься «на бюджеті», житиме у гуртожитку, отримуватиме підвищену стипендію (близько 700 грн.), користуватиметься громадським транспортом, писатиме не тільки за себе контрольні та реферати, а й за менш кмітливих однокурсників. І отримуватиме за це гроші (десь 80 грн. на місяць перед сесією). Харчуватиметься переважно домашньою консервацією та овочами і фруктами з батьківських запасів. І наостанок, ще й буде байдужим до тусівок та нічних гулянок. При цьому економитиме і на приїздах до батьків. Життя такого дещо утопічного студента у столиці сім’ї потягнути неважко. Проте це — вкрай рідкісні випадки.
Отож, віддаючи документи у столичний вуз, добре подумайте, чи вартий столичний студквиток таких витрат. Якщо ж у протилежному вас не переконати, то щоразу, бачачи падаючу зірку, встигайте загадати кілька бажань. По-перше, щоб вступити «на бюджет». По-друге, щоб потім отримати місце у гуртожитку. Інакше вашому сімейному бюджету не позаздриш.
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.